DIVA Show czyli monorewia osobowości borderline – monodram Kamila Maćkowiaka

2018-06-20 / Warszawa

#Monodram Kamila Maćkowiaka #DIVAShow czyli #monorewia osobowości #borderline jest kolejnym, po wielokrotnie nagradzanym ‘Niżyńskim’ monodramem tego lubianego aktora, który tym razem zagrał rolę poczwórną: aktora, reżysera, scenarzysty, a także producenta spektaklu. Jako twórca Kamil Maćkowiak otrzymał za DIVA Show prestiżową nagrodę ZASP im. Schillera, a sam spektakl został wyróżniony nagrodą ‘Plaster Kultury 2013’.

DIVA Show to historia mężczyzny ze zdiagnozowanym zaburzeniem osobowości borderline, narcystycznie uzależnionego od potrzeby akceptacji, marzącego o uznaniu i estradowym sukcesie. Nie jest to jednak, jak mogłoby się wydawać, historia drag- queen. Opowieść o bohaterze jest czymś więcej – to obraz człowieka wychowywanego przez samotną matkę, w rodzinie pozbawionej czułości i bliskości. Człowieka, który od dziecka marzy o byciu gwiazdą. Z fantazji rodzi się jego własna kreacja swojego idola – Tiny Turner. Osią spektaklu jest poszukiwanie własnej tożsamości seksualnej i płciowej – zmagania z odpowiedzią na pytanie kim, a może czym, jest bohater.

DIVA Show jest ‘rozpoczynającym się perfekcyjnie niczym hollywódzka produkcja’/ Krystyna Piaseczna, Łódzkie Wiadomości Dnia/ multimedialnym show teatralnym, połączeniem tak lubianego przez łódzką widownię teatru aktorskiego z nowym gatunkiem scenicznym – monorewią.

Spektakl entuzjastycznie został przyjęty zarówno przez łódzkich widzów jak i krytyków. Publiczność dzięki przekonującej roli Maćkowiaka ‘myli fikcję z rzeczywistością’ /Natalia Brandeburg, ddlodz.pl/, a ‘trzymająca za gardło historia ma w sobie bolesną szczerość’ i powoduje, że tego spotkania zapomnieć nie sposób/ Renata Sas, Express Ilustrowany/. Krytycy napisali o odtwórcy głównej roli, że to, co prezentuje na scenie, to ‘wyżyny sztuki aktorskiej, przejaw odwagi i potęgi talentu’/Krystyna Piaseczna, Łódzkie Wiadomości Dnia /. Redakcja ‘Plastra Łódzkiego’, nagrody, której Kamil Maćkowiak za spektakl DIVA Show jest laureatem, napisała, że wszystko to, co dzieje się podczas tego niezwykłego spotkania aktora z widzami, to ‘przejaw ogromnego talentu, odwagi, emocjonalności, wiarygodności i wielkiego dystansu do samego siebie’.

DIVA Show jest historią wielowymiarową, ale wbrew pozorom nie mroczną: namawia do akceptacji siebie, pokazuje, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia. Spektakl widzów niezmiernie wzrusza, jest dla nich pewnego rodzaju terapią, momentem, w którym mogą przyjrzeć się sobie samym i relacjom z bliskimi. Niektórzy z widzów widzieli monodram kilkakrotnie, za każdym razem przeżywając go w inny sposób.

Wszystkich tych, którzy szukają w teatrze przede wszystkim rozrywki Kamil Maćkowiak z całą pewnością nie zawiedzie – sam będąc fanem Tiny Turner wykorzystał w spektaklu kilka jej największych przebojów.
Niezależnie od tego, czego szukali- jedynie rozrywki, czy też głębszej refleksji, widzowie DIVA Show mówią zgodnie: to jest spektakl, który trzeba zobaczyć.

Kolejna okazja na spotkanie, którego się nie zapomina już #16.05 i #17.05 oraz #18.06, #28.06 i #29.06 o 19.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy Zachodniej 54/56. B

20 czerwca

Warszawa

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *