Diabli nadali

2017-03-22 / Warszawa

Jeśli mielibyśmy licytować się jaki zespół gra najbardziej hardkorowe koncerty na świecie to na 100% gdzieś wśród typów pojawiłby się Gorgoroth.

W kręgach polskich metali grupa ta zyskała szczególną popularność kiedy parę lat (a może to już paręnaście lat?) temu kręciła nad Wisłą DVD. Oprawa wizualna słynnego koncertu średnio oddawała tradycyjne katolicko-narodowe polski wartości. Były co prawda krzyże, ale prężyły się na nich nagie modelki. Było kochane przez Januszy mięcho, ale tym razem zamiast grillowej kratki krwawe kawałki zdobiły katowicką scenę. Wybuchł skandal porównywalny do dzisiejszej afery z teatralną „Klątwą”, a nieżyjący już redaktor Dziubiński musiał stoczyć ze swoimi prawnikami kilka prawdziwie pancernych bitew w obronie honoru wyznawcy czarnej sztuki.

Dziś Gorgoroth wraca nad Wisłę by świętować swoje dwudziestopięciolecie. Brak skandali towarzyszących tej imprezie jest doskonałym komentarzem do tego ile są one warte. A my jesteśmy przekonani, ze Proximę wypełnią wszyscy, którzy narzekają, że z Satiricona zrobił się boysband, a z Abbatha błazen.

Jako suporty wystąpią: Melechesh, INCITE oraz Earth Rot

22 marca

Warszawa
Proxima