Czeluście Festiwal – Promo video i nowi artyści

2017-07-21 / Kraków

Czeluście to pierwszy polski festiwal skupiający najważniejsze nazwiska rodzimej sceny basowej i nowej fali hip-hopu. Line up obfituje w ponad 50 artystów – raperów, producentów, VJ’ów i piosenkarzyQuebonafide, Żabson czy Solar i Białas, to tylko niektórzy artyści, których występy będziecie mieli okazje zobaczyć podczas dwóch dni krakowskiego festiwalu. Fani basowych brzmień również znajdą coś dla siebie – z dalekiej Rosji na Czeluście przylecą dwa projekty, hardbasowy XS Project oraz eksperymentalny i tajemniczy Ic3peak.

Festiwal odbędzie się w dniach 21-22 lipca w Krakowie.

Do organizatorów festiwalu należy kolektyw producencki CZELUŚĆ (Kosa & Jutrø), który od kilku lat promuje polskich producentów tworzących muzykę elektroniczną oraz organizuje i gra imprezy w całej Polsce. Razem z pomocą Jacka Drużkowskiego, niegdyś managera artystycznego takich klubów jak Pauza i Prozak 2.0, udało im się stworzyć nowy i oryginalny festiwal, którego patrząc po zainteresowaniu, w Polsce po prostu brakowało.

Do składu Czeluście Festiwal dołączyli:  Kareful, Hnrk, Glxy, Nøcny,  a także VJ’e: Rybskie oraz JIMMY.

 Kareful to jeden z pionerów wave’u, a Hnrk robi beaty dla takich ludzi jak Spooky Black czy ekipa TeamSHESH (Bones, Chris Travis, Xavier Wolf).

Promo video festiwalu: Tutaj


KAREFUL

Jeden z pionierów sceny waveowej. Ten 22-latek jest już doświadczonym producentem, DJem, prezenterem radiowym, a przede wszystkim założycielem wytwórni Liquid Ritual. Wypuścił serię dobrze przyjętych singli zarówno na swoim soundcloudzie, jak i przez wytwórnie takie, jak Wavemob, TrapDoor i Astral Black. Jego debiutancki album “Deluge”, który wyszedł w 2016 roku stał się jedną z ikon muzyki wave i jest odnośnią przy jego definiowaniu.

Glxy
Reprezentant Budapesztu, człowiek wielu pseudonimów, dla którego klimat jest najważniejszym elementem dzieła muzycznego. Nie przepada za wytwórniami i swoje utwory woli publikować sam. Jego singiel “3 AM” ma już 2.6M odsłon na YouTube, a twórczość cechuje organiczne i płynące brzmienie, które jak sam twórca mówi, wywodzi się z fascynacji ambientem i garagem. Wraz z amerykańskim producentem Prayer tworzą trapowo-eksperymentalny duet Shell Sport.

Hnrk
Würzburg – może brzmi jak nazwa niemieckiej kiełbasy, ale to właśnie stamtąd pochodzi kolejny artysta. hnrk – bo o nim mowa, całkiem możliwe, że nazywa się Henrik, ale to tylko nasze przypuszczenia. Oscylując między future garagem, wavem i post dubstepem udało mu się skraść nie tylko Czeluściowe serce, ale także to należące do Spooky Blacka czy Bonesa i całego TeamShesh.


NØCNY
Rocznik 93′ z lodowatego podlasia, producent i DJ grający srogie i dynamiczne trapy bez przerwy na odetchnięcie. Od półtorej roku członek NNJL, gdzie zgarnął już ponad milion wyświetleń na swoich utworach. Współpracuje z ludźmi z SB Maffija, QueQuality i wielu innych labeli skupionych na rapie. Póki co się opierdala robiąc bity dla ludzi a w wolnych chwilach pracuje nad porządną EPką.

VJ’e 

RYBSKIE

Projektant ruchu, entuzjasta sztuki, VJ. Rybskie pochodzi z Gdańska, a jego fascynacja muzyką elektroniczną i niezwykłe postrzeganie świata sprawiają, że styl jego występów na żywo jest wyjątkowy. Dużo w nim abstrakcji, dziwnych kształtów, a przede wszystkim przykuwających uwagę szczegółów. Doceniono to także za Odrą – w 2016 roku Rybskie wygrał Grand Prix w VJ BATTLE podczas Interference Festival. Gratulujemy i zacieramy ręce!

JIMMY
Jimmy to młody artysta z zachodniej polski, który nadaje muzyce wyglądu. Dokładniej mówiąc, zajmuje się wizualizacjami i video mash-upami. Swoją przygodę zaczął na przełomie 2013/2014 roku począwszy od grafik muzycznych, co szybko przerodziło się we własne projekcje video. Jego specjalność to minimalistyczne, mroczne i eksperymentalne wizje, które nadadzą Czeluścią jeszcze większego mroku i głębi.

21 lipca

Kraków
Klub Zet Pe Te