Wybierz najlepszą polską okładkę płyty. Rusza konkurs Cover awArts

źródło: materiały promo

Już po raz piąty konkurs Cover awArts wyłoni autorów najlepszych polskich okładek albumów muzycznych. Poza tradycyjnym głosowaniem internautów, specjalne jury wybierze najlepszą oprawę graficzną i okładkę najlepiej wizualizującą muzykę zawartą na płycie.

W jury projektowym pojawią się specjaliści w dziedzinie designu (m.in. Zuzanna Rogatty, Jacek Utko, Dawid Korzekwa, Paweł Krzywda), ilustracji (m.in. Dawid Ryski, Ola Niepsuj) i fotografii (Jacek Kołodziejski, Paweł Fabjański). Natomiast jury dziennikarzy (m.in. Agnieszka Szydłowska z Trójki, Bartek Chaciński z Polityki, Justyna Grochal z Interii, Ula Kaczyńska z Czwórki czy Jarek Szubrycht z Gazety Magnetofonowej) skupi się na wyborze okładki, która najlepiej koresponduje z muzyką. Organizatorzy zapewniają, że możemy spodziewać się ciekawej rywalizacji, która wreszcie pozwoli docenić nie tylko sam front, ale cały album jako kompletną publikację fizyczną.

Sami autorzy okładek mogą zgłaszać swoje projekty na stronie www.coverawarts.com do 10 grudnia.

Okładki, które zwyciężą w konkursie będą podróżowały w formie wystawy po kilku miastach Polski. Początek ich drogi to katowickie Rondo Sztuki, gdzie 13 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników.

27.11.2017–10.12.2017 – etap zgłoszeń
15.12.2017–04.01.2018 – głosowanie
13.01.2018 – ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy, koncert