WWW 2018 before parties: Bicep, Ross From Friends, Robert Glasper Trio – już w ten weekend

Taneczny akcent tegorocznej serii beforów to konfrontacja dwóch elektronicznych światów: uznanego w środowisku duetu Bicep oraz świeżej klubowej krwi prosto z UK – Ross From Friends. Irlandczycy, którzy prowadzą również wytwórnię Feel my Bicep, zasłynęli wieloma porywającymi setami oraz sporą liczbą rozpalających parkiet singli.

W tym roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki (!) longplay, który z miejsca zdobył uznanie krytyków i słuchaczy. Towarzyszyć im będzie Ross From Friends – młody chłopak z południowego Londynu, zainspirowany oldskulowym hip-hopem oraz brzmieniami w klasycznym rytmie 4/4 – stworzył własną definicję house’u. Jego muzyka przepełniona jest nieskrępowanymi emocjami i taneczną nostalgią. Jeśli dodamy do tego intrygującą przestrzeń Kina Luna to otrzymamy imprezę idealną.

Bicep LIVE, Ross From Friends LIVE / WWW 2018 before party
24.11, Kino Luna, 22:00

Rober Glasper to jeden z najciekawszych jazzowych muzyków ostatnich lat. W trakcie ponad dziesięcioletniej kariery amerykański muzyk był nominowany sześciokrotnie do nagrody Grammy zdobywając tę statuetkę trzy razy. Glasper jest znany ze swojej miłości nie tylko do jazzu, ale też do hip-hopu. Przez lata współpracował z najciekawszymi raperami takimi jak Mos Def, Kanye West, Kendrick Lamar czy MF DOOM. W ramach beforu World Wide Warsaw muzyk zawita do Warszawy po raz pierwszy.

Robert Glasper Trio / WWW 2018 before party
26.11, Teatr WARSawy, 19:00

Dodaj komentarz