Wprowadzą sieć telefonii komórkowej na Księżycu. Po co?

źródło: NASA

Na szalony pomysł działającej na srebrnym globie sieci 4G wpadły trzy duże firmy – Vodafone, Nokia i Audi. Działają one w porozumieniu organizacji zrzeszającej naukowców-ochotników PTScientists. Oczywiście promocyjne każda coś na tym ugra (Audi na przykład chce umieścić na księżycu dwa modele Quattro, które będą się ze sobą za pomocą sieci komunikować). Oficjalnie chodzi jednak o większe dobro:

To istotny krok dla podtrzymania eksploracji naszego układu słonecznego. Jeśli jako ludzkość chcemy opuszczać naszą planetę, musimy stworzyć infrastrukturę poza Ziemią – powiedział w oficjalnym oświadczeniu CEO firmy PTScientists, Robert Böhme.

Miniaturowy sprzęt, ważący zaledwie kilogram, korzystający z technologii Ultra Compact Network ma zostać wyniesiony w przestrzeń już w przyszłym roku na pokładzie rakiety Falcon 9, zaprojektowanej prez firmę SpaceX Elona Muska. Jak pisaliśmy we wrześniu zeszłego roku, Musk całkiem poważnie mówi o wysłaniu ludzi na Marsa, i to za 5 lat. Jego plany naszej obecności na Księżycu, gdzie już w końcu byliśmy, nie powinny więc chyba nikogo dziwić. 

Dodaj komentarz