World Wide Warsaw 2017: EFDEMIN

25.02.2017, Miłość Kredytowa 9, poziom -1

DJ-ski line-up festiwalu World Wide Warsaw z każdym rokiem coraz mocniejszy. Po ogłoszeniu trzech headlinerów: Omara S, Mall Graba i DVS1 pora na kolejnego reprezentanta sceny światowej, który balansuje na styku różnych gatunków zawieszony między melodyjnym housem i hipnotycznym techno.

Czy można połączyć dwa światy – kompozytora i producenta? Przez lata tworzenia Philip Sollman – znany większości słuchaczy jako Efdemin potwierdza, że tak. W jego artystycznym podejściu do tworzenia elektroniki nie ma jednak przesady i przerostu formy nad treścią. Jest świadomość tego, jak elektronika może brzmieć, aby spełniać zarówno głębokie potrzeby duszy, jak i te lżejsze zachcianki ciała. W Warszawie Efdemin pojawi się po raz pierwszy od niemal dekady, by pokazać jak daleką drogę przeszła jego muzyka nie zmieniając jednak podwalin, na których była tworzona. Jego dj sety to “nauka chodzenia po linie” – jak kilka lat temu napisał Gerd Janson. Efdemina znakiem rozpoznawczym jest przeżywanie każdego swojego setu, jego ręce cały czas coś robią, oczy nigdy nie tracą wyrazu skupienia nawet, gdy rozbłyskują zachwytem nad muzyką, a ciało tańczy w rytm muzycznych wibracji serwowanych przez ich architekta. Pozwólcie się porwać jednemu z najciekawszych artystów zza naszej zachodniej granicy.

Wydarzenie będzie połączone z urodzinami kolektywu Dype, który od ponad 3 lat zaprasza na stołeczne sceny najciekawsze postacie klubowej muzyki elektronicznej, patrząc szeroko, ale i ambitnie, na ich imprezach zagrali tacy artyści, jak: Objekt, Vril, Antigone, czy Konstantin Sibold.

Event fb: https://www.facebook.com/events/144699732700589/

Bilety dostępne w Going.: http://bit.ly/2kscCi9