Wkrótce sam wybierzesz zakończenie swojego serialu na Netfliksie!

NARCOS S01E06 " Eplosivos"

Dlaczego seriale aż tak mocno wciągają? Dlatego, że nigdy nie wiemy, jak dany odcinek się zakończy. A najczęściej ma tak nieoczekiwany finał, że z delikatnymi wyrzutami sumienia, włączamy kolejny odcinek i obiecujemy sobie, że to już na pewno ostatni tego dnia.

Oczywiście, najwięcej emocji zwykle budzi sama końcówka sezonu. Z wypiekami na twarzach oglądamy ostatni odcinek serii i w napięciu oczekujemy rozwiązania fabuły. Rozwiązania, które nie zawsze nas zadowala. A gdyby tak móc samemu wybrać najlepszy możliwy finał? Być może, niedługo stanie się to możliwe. Netflix wprowadza bowiem nową opcję, która umożliwi widzowi wybieranie akcji i zakończenia serialu.

W jaki sposób będzie to możliwe? Aktorzy będą zobowiązani do nagrywania kilku wersji historii, aby widzowie mogli sami wybierać najlepsze – według nich – możliwe zakończenie. Ale to nie wszystko. W przyszłości, widzowie będą mogli decydować także o mniejszych wydarzeniach w środku serialu.

Na początek Netflix robi próbę wśród najmłodszych widzów. Pod koniec tego roku udostępniona będzie próbna wersja serialu dla dzieci, w którym wszyscy oglądający będą mogli zadecydować o losach serialowego bohatera.

Informację o planowanych ulepszeniach potwierdził prezes Netflixa – Reed Hastings. Podczas targów MWC 2017 w Barcelonie udzielił wywiadu Francine Stock z BBC, w którym stwierdził, że możliwe jest, że platforma w przyszłości między innymi skieruje się w stronę miłośników technologii Virtual Reality, będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję.

źródło: Daily Mail, zetchilli.com