Witaj na Nowym Zachodzie – Nowa kolekcja Levi’s® Made & Crafted

Nowa kolekcja Levi’s® Made & Crafted® inspirowana jest żywymi kolorami Meksyku, jego sztuką, tętniącymi życiem uliczkami i skąpanym w słońcu krajobrazem. Pod nazwą „Nowy Zachód” kryją się tradycyjne materiały i kunszt połączone z nowoczesnymi krojami podkreślającymi sylwetkę. Kolekcja nawiązuje do sztuki Fridy Kahlo i Diego Riviery, ukazuje odcienie pustynnych zachodów słońca i szerokie przestrzenie nieba, a także klasyczna architekturę Mexico City. Inspiracje zostały zreinterpretowane przez pryzmat współczesnego stylu ulicznego. Swobodne kroje w czystych odcieniach indygo i bieli zostały zestawione z wyrazistymi kolorami i inspirowanymi pustynią neutralnymi barwami, które są zakorzenione w DNA klasycznego wizerunku Levi’s®.

W damskiej kolekcji znajdziemy zreinterpretowane wersje kultowych modeli Levi’s® jak np. Trucker Dress, czyli Type III Jacket w wersji sukienki czy Blanket Tee Dress przerobiona na krótką sukienkę w paski bez rękawów. Biały komplet rozkloszowanych Union Trouser i kurtki Trucker z rzędami nitów po zewnętrznej stronie nogawek i otwartymi szwami na rękawach to absolutny hit! Najbardziej wyrazistym elementem kolekcji jest postrzępiona High Rise Skirt i kurtka Bolaro Trucker do kompletu. Cały strój wykonany jest z warstw postrzępionego i bielonego denimu z frędzlami, co daje wrażenie surrealistycznej faktury.

Męska linia Levi’s® Made & Crafted’s® New West łączy klasyczne westernowe motywy z estetyką stylu ulicznego. Najmocniejsze punkty kolekcji, to farbowana na wyrazisty róż kurtka Oversized Type III Trucker oraz Pajama Shirt z wzorem bandany w klimacie indygo vintage. W kolekcji znalazło się sporo krojów oversizowych.

Kolekcja Levi’s® Made & Crafted® to nowa wersja Starego Zachodu przekształcona na potrzeby teraźniejszości.

“Wracamy do naszych westernowych korzeni i zaglądamy do naszego archiwum, wzbogacamy je o kolory i wzory, hafty i sztukę Mexico City. Bawimy się proporcjami. Ta kolekcja ma w sobie duża dozę swobody i stylu wakacyjnego.” – Nicolle Arbour, Global Design Director of Collections, Levi’s®

 

O Levi’s® Made & Crafted®:
Ponad 140 lat temu Levi Strauss stworzył proste niebieskie jeansy, które na zawsze zmieniły sposób, w jaki ubiera się Ameryka i reszta świata. W oparciu o dziedzictwo jakim jest jakość i autentyczność, Levi’s® Made & Crafted® tworzy klasykę jutra równoważąc historię i styl przyszłości. Kunszt to coś, co mamy we krwi. Do wykorzystania każdej sztuki odzieży wykorzystujemy zręczne techniki konstrukcyjne oraz tkaniny pochodzące od najlepszych producentów tekstylnych na świecie. Projektujemy w zgodzie z zasadami, które leżą u podstaw naszej spuścizny jaką jest denim. W progresywny sposób bezustannie nadajemy nowe formy klasycznemu stylowi Levi’s®.

-->