WIOSNA FILMÓW

WIOSNA FILMÓW odbywa się w dniach 15–22 kwietnia, w programie najlepsze filmy z najważniejszych festiwali oraz nominowani i nagrodzeni Oscarami, Europejskimi Nagrodami Filmowymi, a także przegląd polskiego kina. Bilety na każdy seans to koszt 12 złotych, dostępne są zarówno przez Internet, jak i w kasach PRAHY oraz AMONDO.

Za nami Otwarcie oraz pierwszy dzień regularnych pokazów. A już we wtorek, 17 kwietnia kolejna dawka filmów w kinach PRAHA oraz AMONDO. Tego dnia pokazanych zostanie 11 tytułów, w tym 1 premierowo i 3 przedpremierowo. Odbędzie się również spotkanie z twórcami filmu „TWARZ”. 

We wtorek, 17 kwietnia w programie festiwalu zaplanowane są:

KINO PRAHA:

Swoją polską premierę tego dnia będzie mieć „TRANZYT” prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, nowy dramat wybitnego niemieckiego reżysera Christiana Petzolda. W głównych rolach występują znakomici niemieccy aktorzy: Franz Rogowski, znany m.in. z „Victorii” Sebastiana Schippera i „Happy End” Michaela Hanekego, oraz aktorskie odkrycie ubiegłego sezonu, Paula Beer, gwiazda historycznego romansu „Frantz” François Ozona.

We wtorek odbędą się w PRASZE też dwa pokazy przedpremierowe. O godzinie 20:40 zaplanowana jest projekcja „WYSPY PSÓW”, najnowszego filmu Wesa Andersona, który zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera na tegorocznym Berlinale, a 20:30 pokazany zostanie irański dramat „UCZCIWY CZŁOWIEK”, zwycięzca sekcji Un Certain Regard na MFF w Cannes 2017. Reżyserem filmu jest Mohammad Rasoulof, czołowy twórca niezależnego kina bliskowschodniego, którego produkcje zostały w Iranie zakazane, a on sam jest od wielu lat prześladowany.

Drugiego dnia festiwalu będzie można również zobaczyć głośny film Małgorzaty SzumowskiejTWARZ”, który zdobył Grand Prix Jury na tegorocznym MFF w Berlinie. Po pokazie, który zaplanowany jest na godzinę 18:15 odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

We wtorek w programie znalazły się również filmy, które miały już swoje premiery kinowe ale zasługują na przypomnienie widzom. W sekcji Triumfatorzy, dwa głośne tytuły koprodukowane przez Szwecję, Danię, Niemcy i Francję. Obsypany wieloma nagrodami „THE SQUARE” w reżyserii Rubena Östlunda, a także pasjonujący kryminał z gwiazdą „Gwiezdnych wojen” w roli głównej „MORDERSTWO W HOTELU HILTON”, który został m.in. nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Sundance.

W sekcji Rewelacje festiwali we wtorek, pokazany będzie najnowszy obraz Emira KusturicyNA MLECZNEJ DRODZE” z Monicą Bellucci w roli głównej. W tym samym paśmie wodzowie zobaczą również japoński obraz „BLASK” w reżyserii Naomi Kawase, znanej polskim widzom z przeboju kinowego 2016 „Kwiat wiśni i czerwona fasola”. Film zdobył w ubiegłym roku na MMF w Cannes nagrodę Jury Ekumenicznego.

KINO AMONDO:

Tego dnia w programie festiwalu dwa filmy. O godzinie 18:00 czeski kandydat do Oscara 2018, komedia „KOBIETA Z LODU” w reżyserii Bohdana Slamy. A o godzinie 20:10 widzowie zobaczą przedpremierowo włoski obraz „OSTATNIE PROSECCO HRABIEGO ANCILLOTTO” czyli wytrawną komedię kryminalną z gwiazdą filmu
„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie: http://www.wiosnafilmow.pl/program

Dodaj komentarz