Wiosna filmów – znamy program w kinie Elektronik!

Znany jest już program 25. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów w kinie Elektronik. Na widzów czekają 4 premiery, 6 przedpremier oraz najlepsze filmy sezonu. Oprócz seansów przewidziane są 2 spotkania.

Goście Wiosny Filmów, jako pierwsi w Polsce, zobaczą w Elektroniku 4 premiery. Wśród nich zdobywcę Złotego Niedźwiedzia na ostanim Berlinale – dramat „Synonimy”, który otworzy również festiwal.

Kolejną premierą jest nominowany m.in. do Oscara oraz laureat nagród w Wenecji, najnowszy film Floriana Henckela von Donnersmarcka, reżysera głośnego „Życia na podsłuchu” – „Obrazy bez autora”. Na festiwalu pokazany zostanie także najnowszy film z Catherine Deneuve oraz jej córką Chiarą Mastroianni „Pamiątki Claire Darling”.

Wśród premier również komedia kryminalna w stylu powieści Agathy Christie – „Tajemnica Henriego Picka”. Przedstawiona w filmie intryga skupiona jest wokół manuskryptu, który przypadkiem w jednej z bibliotek, znajduje znany krytyk. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Herni Pick, który zajmował się prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii. Szanowany krytyk literacki nie może zrozumieć, jak to możliwe, że ktoś taki jak Henri Pick napisał bestseller, więc rozpoczyna prywatne śledztwo… W roli krytyka Fabrice Luchini.

Wiosna Filmów to również przedpremiery. W kinie Elektronik będzie ich aż 6. Wśród nich nagrodzony w Cannes dramat „Kobieta idzie na wojnę”, japońskie slow cinema „Asako. Dzień i Noc„. Dla sympatyków kina muzycznego oraz baletu, biografia legendarnego kubańskiego tancerza Carlosa Acosty, który gra w filmie samego siebie – „Yuli”.

W programie festiwalu znalazły się także głośne premiery ostatnich tygodni. W kinie Elektronik będzie można zobaczyć m.in. nominowany do Złotego Globu, Oscara i BAFTA dramat „Kafarnaum”, triumfatora tegorocznych Oscarów film „Green book” czy zdobywcę Złotej Palmy w ubiegłym roku w Cannes – japoński dramat „Złodziejaszki”. 

Festiwal filmowy Wiosna Filmów w tym roku oprócz kina Elektronik odbywać się będzie także w Amondo (ul. Żurawia 20). Rozpocznie się 5 kwietnia filmem „Synonimy”, zdobywcą Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym festiwalu w Berlinie. Zakończy 14 kwietnia.

Na widzów czeka blisko 60 filmów, w tym 5 polskich premier i kilkanaście przedpremier. Jak zawsze będzie można zobaczyć filmy z najważniejszych festiwali, m.in. Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, San Sebastián czy Sundance. Wiosna Filmów zaprezentuje także zdobywców i nominowanych do Oscarów oraz Europejskich Nagród Filmowych.

Bilet na każdy seans kosztuje 12 złotych.