Wielkie święto twórców gier i retrofanów. Pixel Heaven 2018 w czerwcu w Warszawie

źródło: materiały organizatora

W dniach 7 – 10 czerwca 2018 r. odbędzie się szósta edycja Pixel Heaven – wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90 ubiegłego wieku.

źródło: materiały organizatora

Pixel Heaven, które odbywa się w postindustrialnych przestrzeniach Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie, to największe w Polsce święto niezależnych twórców gier – czyli wystawa Indie Basement, branżowa konferencja Pixel Connect oraz nagrody Pixel Awards. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem m. in. Prezydenta M. St. Warszawy.

źródło: materiały organizatora

Każda edycja to znakomici goście specjalni i liczne atrakcje, w tym 100 stanowisk z retro komputerami i konsolami, automaty arcade, flipper i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Poza tym odwiedzających czekają panele dyskusyjne, wystawa „Komiksy PRL”, gry planszowe i scena chillout. Rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki, dostawców napojów chłodzących i wydarzenia towarzyszące, takie jak sobotnie afterparty wypełnione koncertami. 

źródło: materiały organizatora

Pixel Heaven 2018. Retro & Indie Gaming Fest
7 – 10 czerwca 2018 r.,
Stara Zajezdnia Autobusowa, ul. Włościańska 52, Warszawa
www.pixelheavenfest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *