Wielki dom LEGO już otwarty. Można zwiedzać i budować

źródło: LEGO House

Zaprojektowany przez Bjarke Ingels Group i długo oczekiwany Dom LEGO w Danii został oficjalnie otwarty dla zwiedzających. Przestrzeń zbudowana w małym mieście Billund, gdzie w latach 30. XX wieku Oleg Kirk Kristiansen założył swoją firmę, obiecuje dostarczyć niezwykłe wrażenia, oparte na wystawach, strefach do robienia doświadczeń, miejscach wypoczynku i restauracjach.

źródło: LEGO House

Wszystko to oczywiście wypełnione jest motywami Lego – w wyglądającym jak jedna wielka konstrukcja z klocków budynku, który powstawał 4 lata, znajduje się podobno aż 25 milionów plastikowych elementów, które są elementami wyeksponowanych zestawów, rzeźb i innych elementów. Można z nich także po prostu budować. 

źródło: LEGO House

To było moje marzenie od lat, aby stworzyć miejsce, które da naszym odwiedzającym niesamowite doświadczenie związane z LEGO. Tu świętujemy kreatywność i potęgę nauki przez zabawę – powiedział otwierajacy Dom Lego właściciel firmy Kjeld Kirk Kristiansen, wnuk założyciela firmy. 

źródło: LEGO House

Dom Lego ma 12 tys. metrów kwadratowych i otwarty ma być przez cały rok (rocznie spodziewanych jest nawet 250 tys. odwiedzających). Budynek widać już z daleka, choć najlepiej spojrzeć na niego z lotu ptaka – bryła składa się 21 ułożonych na sobie masywnych kolorowych klocków. Bilety dostępne są na stronie Domu Lego. Tylko dzieci do drugiego roku życia wchodzą za darmo. Pozostali muszą zapłacić 199 duńskich koron, czyli ok. 115 złotych.

źródło: LEGO House