Wdechy 2016! Zadecyduj kto jest najlepszy w kategoriach: miejsce, wydarzenie, człowiek!

Dla kogo Wdechy? Oto nominacje do warszawskich nagród kulturalnych Co Jest Grane 24. Przedstawiamy nominacje do warszawskich nagród kulturalnych „Co Jest Grane 24” za rok 2016
Jan Ołdakowski nazwał Wdechy warszawskimi Oscarami, Agnieszka Glińska – motorem do działania, Mariusz Treliński – nagrodą bezpretensjonalną, Roman Gutek – energetycznym kopem, który pozwala przetrwać trudne momenty.
Wdechy mają wyróżnić tych, którzy są „w dechę”: artystów, animatorów, organizatorów kultury. To oni sprawiają, że nasze miasto nabiera barw i charakteru. Budują nam teatry, otwierają klubokawiarnie, a swoją sztuką uwrażliwiają i zmuszają do myślenia.
Nagrody przyznajemy w trzech kategoriach: Człowiek, Miejsce i Wydarzenie Roku. Nominują i wybierają zwycięzców dziennikarze „Co Jest Grane24”. Nagrody to nietypowe statuetki, czyli deski surfingowe z namalowanym przez Przemka „Trusta” Truścińskiego komiksem o laureacie. Drugą nagrodę – deskorolkę – w tych samych kategoriach przyznają czytelnicy.
Dobre i ciekawe rzeczy w Warszawie dzieją się zarówno na „głównej scenie”, jak i trochę z boku. I Wdechy to pokazują. Cieszymy się z niezależnych inicjatyw, jak projekt „Podróż do Azji”, ale doceniamy też działalność instytucji takich jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy kino Iluzjon. Naszą nagrodę dostali już m.in.: Paweł Althamer, Krzysztof Warlikowski, Karolina Gruszka i Iwan Wyrypajew, Monika Strzępka i Paweł Demirski, Grzegorz Lewandowski, Magdalena Cielecka, Krystyna Janda, Mariusz Treliński, Maria Peszek, Agnieszka Smoczyńska, Robert Więckiewicz, Joanna Mytkowska, Agnieszka Glińska, Roman Gutek.
Deski dla miejsca roku stoją w w kinie Muranów, Teatrze Polonia, Teatrze IMKA i Muzeum Powstania Warszawskiego, klubach Pardon To Tu i Powiększenie.
Wydarzenia Roku to np. Warszawskie Spotkania Teatralne, otwarcie Centrum Nauki Kopernik, Teren Warszawa – projekt Grzegorza Jarzyny, Pożar w Burdelu, Konkurs Chopinowski.

Nominacje Wdechy 2016
MIEJSCE ROKU
1. Międzynarodowe Centrum Nowy Teatr
2. Nocny Market
3. Nowy Świat Muzyki
4. Muzeum Techniki
5. Kuchnia Konfliktu

WYDARZENIE ROKU
1. Serial „Artyści”
2. Lado na wsi
3. Letni Festiwal Muzyki Klasycznej „Transkrypcje” na Placu Defilad
4. Wystawa „Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia” w Królikarni
5. Big Book Festival

CZŁOWIEK ROKU
1. Michał Marczak
2. Justyna Sobczyk
3. Rene Wawrzkiewicz i Franek Cieślak
4. Sebastian Cichocki
5. Pablopavo
Głosowanie na: wdechy.pl

Dodaj komentarz