Wciąż dziwi cię wrap ze śledziem? Poznaj 5 najdziwniejszych posiłków w McDonals’s

W ciągu minionego tygodnia w sieci sporo zamieszania zrobiły dwie nowości, które zaproponował McDonald’s. O ile włoski burger wypełniony Nutellą (ponad 1200 kcal!) nie wyglądał bardzo dziwnie, o tyle wrap ze śledziem sprzedawany w Rosji wzbudził spore wątpliwości i wiele pytań – czy to fake? Jeśli nie – czy ktokolwiek go je? Czy fioletowy śledź w picie może być smaczny? Najprawdopodobniej nie cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak – co kraj, to obyczaj. A sieć fastfoodowa zdaje się wiedzieć o tym bardzo dobrze. Zobaczcie, jakie dziwne dla nas dania, zdecydowała się wprowadzić w oferty poszczególnych państw.

McNürnburger – Niemcy

mc

Trzy wursty podawane w bułce z musztardą i cebulą. Innymi słowy – hołd w stronę tradycyjnego, niemieckiego posiłku. Nazwa pochodzi od Uli Hoeneß – niemieckiej gwiazdy piłki nożnej i obecnego właściciela fabryki kiełbasy. W niemieckim menu znajduje się także McCurry Wurst. Zjedlibyście?

kielba

Chińska zupa z makaronem, kiełbasą i jajkiem – Chiny

sausage

Hong Kong pierwszy posiłek dnia traktuje poważnie. Żadne tam kanapeczki, jajecznica, lekkie owoce i warzywa. Na śniadanie w Chinach McDonald’s proponuje zupę z mnóstwem makaronu pszennego, z sosem, warzywami, mięsem i jajkiem. Ma być ciężko.

McFalafel – Izrael

fala

Kotlety z cieciorki i bobu, orientalnie doprawione, usmażone lub upieczone i maczane w hummusie zazwyczaj są pożywne, zdrowe i po prostu smaczne. Jak smakuje wersja falafeli w izraelskim McDonald’s? Nie wiemy. Nie wiemy też, co by miało nas skłonić, by tradycyjnych kotlecików spróbować akurat w fastfoodowej sieciówce.

McRice Burger – Filipiny

rice

Dyskusja na temat zdrowego stylu życia przekonała McDonald’s na Filipinach do zmiany pszennej bułki, na ryżowe placki. Między nimi znajduje się placek z wołowiny, lub kurczaka. Smażony na głębokim tłuszczu, oczywiście.

Maple & Bacon Poutine – Kanada

maple

Bekon, frytki, syrop klonowy i gęsty sos. Na takie połączenie smaków mogli wpaść tylko Kanadyjczycy. Zestaw podobno bije rekordy popularności. Nieco bardziej absurdalnym pomysłem wydaje się być zestaw frytek z białą i mleczną czekoladą – niezwykle popularny w Japonii.

mim

Cóż, wśród najdziwniejszych dań McDonald’s na świecie w wielu rankingach znajduje się także nasza Kanapka Zbójnicka, czy Kanapka Drwala. Te wersje nas nie dziwią. Czekamy na propozycje zestawów z bigosem, wtedy z powodzeniem moglibyśmy konkurować z powyższymi propozycjami w konkursie na najbardziej absurdalny posiłek w maku.

  • Patryk

    Kanapka drwala to nadkanapka.