Warszawa doczekała się techno festiwalu. UNDERCITY już w listopadzie na Torwarze

Za niezwykłą imprezą, która zapowiadana jest na 3 listopada na Torwarze stoi nie kto inny, ale warszawski klub Smolna. Podczas jednodniowego festiwalu Undercity, który zapowiadany jest jako wydarzenie łączące muzykę elektroniczną z nowoczesną techniką multimedialna, na 3 scenach wystąpi około 20 artystów, a wśród nich giganci międzynarodowej sceny techno. Ruszyła już sprzedaż biletów oraz ogłoszono pierwsze gwiazdy. Na razie wiadomo, że zagrają Dixon, Extrawelt live, Roman Poncet Dubfire. Niedługo mają pojawić się kolejne ogłoszenia. 

Dixon, pierwszy ogłoszony headliner festiwalu ma powrócić do Polski po kilkuletniej przerwie. Artysta jest uważany za jedną z czołowych postaci na międzynarodowej scenie, co potwierdzają tytuły najlepszego DJ-a na świecie w rankingach od 2013 do 2017 roku serwisu Resident Advisor. Dixon to również współzałożyciel cenionej wytwórni Innervisions. W jej katalogu znajdują się produkcje od tak znanych artystów, jak Laurent Garnier, Simian Mobile Disco czy Recondite.

Dubfire z kolei, to postać przed laty współtworząca nagrodzony nagrodą Grammy duet Deep Dish, słynący m.in. z remiksów dla Depeche Mode, Madonny i The Rolling Stones, a także z wielkich hitów – „Hello” i „Flashdance”. Potem artysta postanowił jednak zwrócić się ku nieco innym brzmieniom, znacznie bliższym stylistyce techno i od lat jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego nurtu. Stało się tak m.in. za sprawą świetnych autorskich produkcji, gorąco przyjmowanych występów na całym świecie i działalności wytwórni SCI + TEC.

Doskonałymi producentami są również Arne Schaffhausen oraz Wayan Raabe, czyli Extrawelt, których doskonałe albumy co kilka lat ukazują się w należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon. Część z tego materiału będzie można usłyszeć na żywo również podczas Undercity. Reprezentantem znanych wytwórni jest także inny ogłoszony artysta, czyli Roman Poncet – świetny producent związany m.in. z Tresorem czy Figure.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *