UP TO DATE FESTIVAL ogłasza kolejnych artystów

Fot: Paweł Fabjański

Organizatorzy festiwalu Up To Date dotrzymują słowa i z okazji jubileuszowej edycji imprezy szykują prawdziwą petardę. 

Po raz pierwszy w swojej historii Up To Date Festival będzie trwał nie dwa, lecz cztery dni. Rozpocznie się w czwartek, 5 września, a zakończy w niedzielę – 8 września. Dwa dni na Stadionie Miejskim uzupełniono tym samym o czwartkowy koncert otwarcia i jeden dodatkowy dzień z muzyką w stolicy Podlasia.

Pulę ogłoszonych dziś artystów otwiera nie kto inny jak Sokół, który w Białymstoku zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty, będącej jedną z najbardziej niecodziennych i wyczekiwanych solowych premier tego roku. W Białymstoku pojawi się także IC3PEAK, rosyjska opowieść muzyczna z gatunku horroru stworzona prze Nastyę Kreslinę i Nicka Kostyleva – artystów audiowizualnych mieszkających w Moskwie. Na festiwalowych scenach zobaczymy także:

Lone b2b Special Request, czyli nowy alias Paula Woolforda, ikony muzyki house i techno, oraz dogłębnie zanurzona w nostalgii muzyka Lone

Ceephax Acid Crew live z praktycznie niekończącym się sznurem perkusyjnych automatów i syntezatorów

Sega Bodega live, jeden z najbardziej innowacyjnych twórców muzyki elektronicznej.

 

Do Białegostoku powracają także:

Dopplereffekt – jeden z najbardziej tajemniczych, ekscytujących i konsekwentnych wyzwań w muzyce elektronicznej

Legowelt – który w Białymstoku wystąpi zagra na żywo jako GLADIO Live – czyli pod jednym ze swoich najbardziej rozpoznawalnych artystycznych pseudonimów z początków XXI wieku.

– Umwelt- ma na swoim koncie ponad czterdzieści wydawnictw, co czyni go jednym z najbardziej płodnych producentów muzycznych na elektronicznej mapie Francji.

Na tegorocznym Up To Date Festival usłyszymy także Milenę Głowacką, producentkę i performerkę mieszającą na co dzień w Reykjaviku. Po tym jak prezentowała swoją muzykę m.in. w berlińskim Tresorze  czy Corsica Studios w Londynie przyszedł czas na Białystok, gdzie zagra m.in. utwory ze swojego debiutanckiego winyla: „Immensity” wydanego przez label Delirio.

Desroi live to kolejny z dziś ogłoszonych artystów. Jego narracja należy do ciekawszych w prezentowanym gatunku muzycznym, a działania wydają się być podporządkowane pewnej artystycznej, modernistycznej wizji o bardzo określonej strukturze. Listę zaprezentowanych dziś artystów zamyka Mike Parker, prawdziwy weteran muzyki techno, działający na scenie od ponad 20 lat. W tym czasie wielokrotnie udowodnił w jak bardzo oryginalny i niepowtarzalny sposób można interpretować muzykę techno. Ta unikatowość okazała się decydująca i przyniosła mu światową rozpoznawalność. Teraz będziemy mogli przekonać się o tym osobiście w pierwszy wrześniowy weekend w Białymstoku.

Ogłoszeni dziś artyści dołączyli tym samym do zaprezentowanych już Anthony’ego Linella & Ali’ego Demirela z projektem „Winter Ashes” oraz Roberta Henke z projektem „Lumière III”, którzy w czwartek, 5 września br. podczas koncertu otwarcia rozpoczną 10. edycję Up To Date Festivalu

-->