Ubrania Goshy Rubchinskiy’ego pojawią się w Polsce

Białe skarpetki naciągnięte na nogawki, logo podróbek z bazaru, rozciągnięta bluza wpuszczona w dresowe spodnie… Brzmi jak opis outfitu mieszkańca blokowiska, który wyszedł na chwilę do osiedlowego sklepu, lecz jest to także przykładowy set jednego z najgorętszych nazwisk wśród młodych projektantów. Guru stylu ulicznego – Gosha Rubchinskiy w 2016 roku zachwycił Zachód, a już od lutego pojawi się w Warszawie – jego wiosenną kolekcję będzie można zobaczyć i kupić w Domu Handlowym Vitkac.

O Goshy zrobiło się głośno w 2012 roku, gdy świat mody ujrzał jego prace w albumie fotograficznym „Transfiguration”. Inspiracje zaczerpnięte z kultury młodzieżowej w Rosji, uliczna moda przypominająca ubrania robocze, modele nie posiadający „posągowej urody” – stylem Goshy zachwycały się domy mody w Stanach Zjednoczonych i w Europie, a media rozpisywały się o nowym trendzie, który wprowadza świeżość i luz na wybiegi i ulice miast.

Premiera nowej kolekcji na wiosnę/lato 2017 roku odbędzie się 13 stycznia. Tym razem nie zobaczymy inspiracji Rosją, pojawią się za to koszulki i bluzy z lekko zmodyfikowanymi logotypami włoskich marek takich jak: Fila, Sergio Tacchini i Kappa. W kolekcji znajdą się także eleganckie, włoskie garnitury.

Nowa kolekcja ma pojawić się w Vitkacu już w lutym.