Tygodniowy imprezowy TOP 6 #13

Połowa kwietnia za nami. Wielkie otwarcia outdoorowych miejscówek plenerowych zbliżają się w zawrotnym tempie, dlatego trzeba korzystać z ostatnich okazji na imprezy i koncerty w czterech ścianach. Potem już ruszym bawić się nad rzekami, na plażach i na festiwalach. Cieszmy się jednak że sezon indoorowy jeszcze trwa, bo zdążymy za nim niedługo zatęsknić.

IMPREZA: Jonas Kopp – 15.04, Nowa Jerozolima

Jerozolima podtrzymuje najwyższą imprezową formę. Tym razem już powoli przygotowując się do przenosin na świeże powietrze Nowego Patio, zaprosili do siebie jednego z najciekawszy twórców elektronicznych, jakich w ostatnich latach wydała na świat Argentyna. Będąc stawiany w jednym szeregu z takimi tuzami jak Levon Vincent, Marcel Dettman czy Ryan Elliot – Jonas Kopp będzie kolejną perłą w koronie Nowej Jerozolimy. Łatwo można stwierdzić, że najlepsze techno tego dnia będzie jak zwykle na Jerozolimskich.

KONCERT: R.A. The Rugged Man – 15.04, niePowiem

R.A. The Rugged Man od lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów undergroundowego hip-hopu. Mimo niemalże 25 lat na scenie Rugged przez swoje zamiłowanie do kontrowersji zdołał wydać jedynie dwa oficjalne albumy, ale pojawił się również na niezliczonej ilości featuringów, mając na koncie kawałki z przedstawicielami Wu-Tangu czy Notoriousem B.I.G, który podobno gdy usłyszał jak R.A. nawija powiedział “myślałem, że to ja jestem najlepszy”. W Polsce Rugged pojawi się w towarzystwie A-F-R-O i Mr. Greena, możemy spodziewać się jednego z najgorętszych hip-hopowych koncertów tego roku.

KONCERT: Kiasmos – 15.04, Progresja

Polacy kochają Olafura Arnaldsa, zresztą z wzajemnością. Ciężko przypomnieć sobie rok bez przynajmniej jednego koncertu Islandczyka w naszym kraju, zwłaszcza że jest to muzyk wyjątkowo płodny, który często ma okazję promować coraz to nowsze projekty, w których bierze udział. Tym razem Arnalds pojawi się w Warszawie jako połowa duetu Kiasmos, które dla wielu słuchaczy był highlightem zeszłorocznej Nowej Muzyki w Katowicach. Mimo, że panowie z Kiasmos po raz pierwszy zaczeli wspólnie pracować już 2009 roku dopiero pół dekady później fani mogli usłyszeć ich debiutancki album. Ich elektroniczne bity zmieszane z synthami, smyczkami i pianinem w stylu solowych utworów Arnaldsa przekonały fanów na całym świecie, do tego jak ciekawie inteligentna elektronika może brzmieć.

KONCERT: Reni Jusis – 15.04, Miłość

Wszyscy kochamy powroty. Od poprzedniego albumu Reni Jusis minęło już 7 lat, od wydania “Zakręconej” 18, a od “Rowerów Dwóch” prawie dwie dekady. Chociaż jej talent został odkryty przez Michała Urbaniaka to na początku swojej kariery była uznawana za jedną z pop gwiazdek, które na niezbyt długo będą istniały na polskiej scenie. Reni jednak z wydaniem swojego trzeciego albumu odeszła od brzmień około r’n’b i była jedną z pierwszych mainstreamowych wokalistek, które zaczeły szeroko czerpać z 2stepu i house’u. W dzień premiery jej najnowszego albumu “BANG” wokalistka wystąpi w warszawskiej Miłości, aby zaprezentować nowe utwory, za produkcję których odpowiada STENDEK, a gościnnie udzielali się przy nich m.in. M.Bunio.S i połowa The Dumplings – Kuba Karaś. Na całym świecie ludzie od nowa zakochali się w 2stepie i UK Garage’u, więc kto lepiej może zapewnić nam powrót tych brzmień do naszego kraju, jeśli nie Reni?

IMPREZA: Otwarcie Nieba – 16.04, Niebo

Jeśli mieszkańcy stolicy coś kochają szczerym uczuciem, to są to otwarcia nowych klubowych miejscówek. Chociaż jesteśmy już na granicy wielkich powrotów nadwiślańskich imprez, przed wyjściem pod gołe niebo na kilka miesięcy warto sprawdzić, jak Niebo wygląda pod dachem. Na wielkim otwarciu wystąpi śmietanka warszawskiego clubingu. Będą ci którzy scenę tę budowali – Novika z Mr. Lexem czy Last Robots, będą ci, którzy dopiero niedawno zaczeli dostawiać swoje ciegiełki czyli Kuvau i Miko Czajkowski. Jeśli chcecie się przekonać, który klub może w przyszłym roku pozamiatać warszawską scenę – musicie się tam pojawić.

KONCERT: Konstantin Sibold i Leif Müller – 15.04, 1500m2

Dwójka najlepszych przyjaciół, Konstantin i Leif, stała się szerzej znana na scenie elektronicznej w 2009 roku kiedy otworzyli swój cykl Common Sense People, na który zapraszali największe gwiazdy światowej elektroniki. Od tego czasu panowie stali się kimś o wiele więcej niż po prostu promotorami. Sibold wydawał w swojej karierze epki dla Innervisions, DFA czy dla legendarnego Kompaktu, a w 2013 roku otrzymał tytuł debiutanta roku według Groove Magazine. Leif produkcją zajął się dopiero ostatnio, ale już zdążył wydać EPka\ę dla Relax2000 i razem z Konstantinem stworzył produkcje, które mogliśmy usłyszeć poprzez Cocoon czy Mobilee. Dwaj świetni dje i diggerzy, którzy mieszają w swoich setach tak szerokie spektrum elektroniki, że jesteśmy pewni iż każdy usłyszy w ich miksach coś, co pokocha. Widzimy się na tańcach do białego rana.

Going_pobierz_1000x250-01

Dodaj komentarz