Tygodniowy imprezowy TOP 5 #39

Wprawdzie już podśpiewujemy sobie kolędy, ale to nie znaczy, że nie poszukujemy dobrego koncertu, czy imprezy techno, by wypełnić 2016 do maksimum. Tak więc zanim przyjdzie czas na wigilijną wieczerzę i obdarowywanie się prezentami spędźmy najbliższy weekend w gronie znajomych i obcych tańcerzy.

KONCERT: Jeremy Gara – Cafe Kulturalna

Chociaż dla większości słuchaczy Garę kojarzy go przede wszystkim, jako członka Arcade Fire, byłoby zdecydowanie nie fair skupiać się tylko na tym, gdyż Jeremy przybywa do Warszawy promować swój debiutancki album. Krążek zatytułowany “Limn” to dla fanów Gary być może niespodzianka gdyż solowo artysta mierzy się z ambientalnymi brzmieniami i według wielu mediów na świecie – płyta jest jednym z najlepszych ambientowych projektów tego roku. Przyjdźcie poleżeć na kocach i pomarzyć razem z nami.

IMPREZA: Max Cooper – Smolna

To już ostatni before World Wide Warsaw 2017. Zdobywcy Nocnego Marka w kategorii impreza roku żegnają ten rok z przytupem – do Warszawy dzięki nim przyjedzie Max Cooper. W swoich utworach miesza multi-sensoryczne przeżycia, miksując emocjonalne brzmienia z eksperymentalną muzyką taneczną. Przez ostatnie lata wielokrotnie był wybierany jako czołowy live’owiec światowej elektroniki, a również jego sety djskie mocno poruszały tłumy. W Warszawie Max pojawi się z pięciogodzinnym setem. Opromieniony jeszcze większą estymą, jaka narosła wokół niego po wydaniu drugiego albumu „Emergence” Cooper pokazuje, że w jego twórczości nie ma miejsca na łatwe i proste chwyty i liczy się tylko głęboka i prawdziwa muzyka.

Koncert: PRO8L3M – Progresja i Pogłos

Chociaż oba koncerty są już dawno wyprzedane to może macie jakieś dobrze ustawionego kolegę, który byłby w stanie załatwić wam wejściówki na te wydarzenia. Panowie bez problemu zapełniają sale koncertowe w całej Polsce, a w Warszawie z łatwością mogli sobie pozwolić na przygotowanie dwóch wyjątkowych koncertów, które w idealny sposób podsumują ostatnie grube 12 miesięcy rapowego składu.

Koncert: Greg Fox – Cafe Kulturalna

Jeśli ktoś określany jest mianem najlepszego perkusisty Nowego Jorku przez Village Voice to chyba nie trzeba szukać kolejnych powodów, by sprawdzić jego skillsy na żywo. Podczas solowych występów Greg używa hybrydowego elektroakustycznego zestawu i eksploruje nowe terytoria dźwiękowe pomiędzy tradycyjnymi gestami obecnymi w grze na perkusji a możliwościami zarezerwowanymi dla muzyki elektronicznej. Sprawdźcie jak wyjątkowe i zróżnicowane mogą być koncerty na bębnach.