Tygodniowy imprezowy TOP 5 #36

Za oceanem rządzi pomarańczowy typ z dziwacznymi włosami. W piątek w Polsce rządy przejmą wszelakie marsze . My jednak wolimy skupić się na naszych rządach, które oczywiście będą się odbywały w najlepszych warszawskich miejscówkach.

KONCERT: Autechre – 10.11, Teatr Powszechny

Występ legend techno wyprzedany został w kilka tygodni od ogłoszenia i nie może to dziwić. Duet wydał w tym roku nową płytę, a do sprzedaży trafił repress ich pierwszych trzech wydawnictw. Na scenie elektronicznej mało jest artystów, którzy byliby tak znaczący w historii rozwoju muzyki. Przez dwie dekady istnienia panowie byli odpowiedzialni za nagranie płyt kultowych i osiągneli status nieosiągalny dla żadnego innego producenta 4 na 4.

Impreza: Niedzwiedź w Lesie – 11.11, Miłość

Enveego przedstawiać nikomu chyba nie trzeba. Człowiek instytucja na rodzimej scenie, który najmocniej zapisał się w pamięci ludziom jako członek Niewinnych Czarodziejów. W Miłości na swoim autorskim cyklu zagra wam wszystko, o czym możecie marzyć. Muzyka dobra, głęboka i wyjątkowa.

KONCERT: IAMX – 11.11, Palladium

IAMX powraca do Polski, aby jak co kilka miesięcy zachwycić fanów swoim wyjątkowym brzmieniem. W Warszawie wystąpi w ramach promocji najnowszego mini-albumu na którym znalazły się zarówno nowe, niepublikowane wcześniej utwory, jak i remiksy z poprzedniego wydawnictwa. 8 lat temu do sprzedaży trafiła płyta z nagraniem spektakularnego występu koncertu w stolicy – będzie można porównać, jak wyjdzie tym razem.

KONCERT: Zeus – 12.11, niePowiem

Zeus wpadnie do niePowiem, aby zaprezentować nam materiał ze swojej płyty i tracki już dobrze znane od lat. Wyjątkowe jest to, że raper wystąpi na Nowym Świecie z minimum 90 minutowym materiałem, co cieszy biorąc pod uwagę jak rzadko mamy okazję oglądać tak długie koncerty hip-hopowców. Chodźcie pomachać rękami!

KONCERT: We Draw A – 12.11, Cafe Kulturalna

We Draw A zdążyli nie tylko zagrać na festiwalach w naszym kraju i poza jego granicami, ale przekonali do siebie rzesze słuchaczy, którzy w ich produkcjach są wręcz zakochani. Duet będzie promował w Kulturalnej swój tegoroczny album „Ghosts”. Choć premiera wydawnictwa miała miejsce w maju, zespół zdecydował się na polskie tournée dopiero na jesieni, by klimat płyty podkreślała także aura. Taneczność materiału koresponduje natomiast z dniem koncertów – większość z nich odbędzie się w soboty!