Tygodniowy imprezowy TOP 5 #26

Za tydzień ruszamy do Płocka, za dwa trafimy do Katowic, a teraz musimy korzystać z ostatniego wolnego weekendu przed długim festiwalowym ciągiem. Mamy więc dla was mieszankę najlepszej muzyki w stolicy będzie jazz, house i hip-hop. A wszystko to po prostu trzeba ogarnąć.

KONCERT: Matana Robert – 21.07, Cafe Kulturalna


Królowa saksofonu powraca do Kulturalnej cztery lata po tym jak zagrała jeden z najlepszych koncertów w historii tej miejscówki. Matana od lat miesza w swojej sztuce muzykę, krytyczne spojrzenie na historię, teatr czy taniec. Najbardziej jest znana ze swojego multimedialnego projektu “Coin Coin”, w którym stawia przed słuchaczami pytania o rolę kobiet we współczesnych Stanach Zjednoczonych i analizuje historię czarnych mieszkańców USA. Mieszanka pieśni z czasów niewolnictwa, jazzu i gatunków bliskich sercu Matany opanują wasze zmysły.

IMPREZA: Ptaki – 22.07, Barka


Ulubiony house’owy duet Polaków, panowie kryjący się pod nazwą Ptaki po raz kolejny zaprosił na Barkę młodzieniaszka, który jednak gra jak stary wyjadacz. Obok chłopaków pojawi Radekk, człowiek odpowiedzialny za Cyman Records i klasycznie typ, który oddałby część rodziny za kilka winyli. Nienaganna technika, fascynujące inspiracje, wszystko to porwie was do tańca i nie pozwoli odpocząć nawet przez chwilę.

Impreza: Miód – 22.07, Patio


Miód wjeżdża na pełnej, więc nie bójmy się nadmiaru słodkości. Chłopaki wprost z Wrocławia pokażą wam na czym polega dobry house i to przez całą noc. Szukujcie się na rzkoszne mieszanie najnowszych house’owych hitów, disco editów i prawdziwych muzycznych perełek, które zachwycą i zaczarują wszystkich tancerzy, którzy znajdą się na Patio.

Impreza: Kokahocki – 22.07, Hocki Klocki nad Wisłą


Kokafellaz po raz kolejny wracają z muzyką głośną i wspaniałą. Nie ma tutaj żadnych gatunkowych ograniczeń, a liczy się tylko to, aby zajarać wszystkich obecnych pozytywnym vibem. Będzie reprezentacją panów z Koki i goście, którzy będą starali się pokazać że umieją to robić lepiej od gospodarzy.

KONCERT: Król – 23.07, Plażowa


Król, to człowiek który wyszedł z kokonu, czyli ze świetnego projektu “UL/KR” i stał się prawdziwym motylem. W końcu zerwał łatkę wieśniackości z gatunku określanego mianem “piosenka poetycka”. Elektronika, ambient i indie zmieszane w wyjątkową miksturę z wyjątkowo dobrze napisanymi tekstami przyciągnął wzrok całej polskiej szkoły niezalu i na pewno na wiele lat zostanie czołowką młodego brzmienia.