Tygodniowy imprezowy TOP 5 #24

NATO postanowiło utrudnić nam życie, ale my nie mamy zamiaru się poddawać i zamierzamy spędzić cały nadchodzący weekend na tańcach i zabawie. Będzie trochę basowego, klubowego grania, nadwiślańskich melodyjnych kołysanek i potańcówek, które rozkochują w sobie prostotą.

IMPREZA: Paleman – 08.07, Nowa Jerozolima


Paleman to aktualnie jedna z najjaśniej świecących gwiazd basowego brzmienia z Wielkiej Brytanii. Pierwszy oficjalny release producenta trafił do fanów w 2012 roku poprzez label Fulcrum. „All Good EP” przyciągnęła uszy jednej z legend dubstepu Loefah, który osobiście wydał wszystkie następne wydawnictwa Palemana. Jego tracki trafiły do nas za pośrednictwem trzech różnych labeli należące do Loefah – School Records, 81 i kultowy dla wielu Swamp 81. W Warszawie muzyk zaprezentuje najlepszą mieszankę brytyjskiej muzyki elektronicznej. Wszystko to na najbardziej tanecznym patio w centrum miasta – tańczymy na Jerozolimskich do rana!

Koncert: Warsaw Summer Jazz Days – 08.07, Soho Factory


Jeden z najbardziej kultowych festiwali jazzowych w Polsce po raz kolejny planuje przykuć nas na kilka dni do krzeseł za sprawą genialnych muzyków z całego świata. W piątek będzie akurat okazja posłuchać dwóch Steve’ów – Colemana z jego pięcioma elementami i Lehmana ze swoim oktetem. Dwaj mistrzowe saksofonu na pewno zaczarują nas wszystkich na wiele godzin jeszcze po ich występach.

Impreza: Ta-Ku Live – 09.07, Cud Nad Wisłą


Gdy Regan „Ta-Ku” Mathews trafił w 2008 roku do Red Bull Music Academy na pewno nie spodziewał się, jak istotną postacią na scenie beatowej stanie się w krótkim czasie. Jego pierwsze produkcje były mocno podszyte fascynacją największymi producentami hip-hopowym undergroundu – J Dilli, 9th Wondera czy DJa Premiera. Jednak wyjazd na RBMA do Barcelony, okazja poznania takich artystów jak Teebs, Onra czy Dorian Concept pozwoliły mu odnaleźć swój własny muzyczny język, w którym oczywiście nadal mocno słyszalna jest jego miłość do hip-hopu wzmocniona odwagą eksperymentatora.

Impreza: 3 urodziny Iskry – 09.07, Iskra Pole Mokotowskie


To już trzy lata od kiedy pole mokotowskie co weekend zamieniają się w najpopularniejszy basen w Warszawie. Przez te 36 miesięcy twórcy Iskry rozruszali i piękny imprezowy ogród i kultowe podziemia, które mieściły w sobie wcześniej kilka innych znaczących klubów. Tym razem jesteśmy pewni, że idealna pogoda pozwoli nam wielogodzinne szaleństwo na dworze do muzyki zaprzyjaźnionych z klubem DJ-ów i DJ-ek.

IMPREZA: 10 lat Soul Service – 09.07, Hocki Klocki


To już dekada od kiedy pięciu psychopatów puszcza muzykę z winyli. Użycie słowa “psychopata” nie jest przesadą, bo przedstawiciele Soul Service dawno przekroczyli granicę normalnego związku z czarnymi płytami. Od kiedy tylko postanowili uczyć nowe pokolenia tego, czym jest dobra muzyka, spędzają godziny grzebiąc w każdym możliwym sklepie z płytami szukając tego idealnego utworu. Czasami nie mają na jedzenie, ubrania dla siebie i przyjemności dla swoich połowic, ale na winyl zawsze. Dlatego doceńmy ich szaleńśtwo i spotkajmy się z nimi już w sobotę w Hockach, abyśmy uczcićich imponujący trud.

Dodaj komentarz