Tygodniowy imprezowy TOP 5 #19

Długi weekend to magiczne dwa słowa, które wcale nie oznaczają, że Warszawa pustoszeje, bo najcześciej mamy dwukrotnie większą ilości dobrych imprez. Jeśli jeszcze nie wiecie jak pożegnać sezon klubowy i przywitać ten nadrzeczny – nie martwcie się mamy coś właśnie dla was.

Impreza: Mano Le Tough – 25.05 Nowa Jerozolima

Nowa Jerozolima kończy sezon i z czterech ścian otaczających klub przenosi się kilkadziesiąt schodów niżej na jerozolimskie patio. Zanim jednak to nastąpi na ostatniej imprezie w sezonie będziecie mogli zobaczyć Mano Le Tough – Irlandczyka, który w krótkim czasie z mało znanego producenta stał się jednym z 15 najlepszych didżejów na świecie według czytelników Resident Advisor. Od jego ostatniego występu w naszym mieście minęły 3 lata – dlatego warto nadrobić wiedzę o tym, jak dobrym muzykiem jest najbliższy gość niezawodnej Jero.

Impreza: Ø [Phase] & Alex.Do – 25.05, 1500m2

Phase powraca do naszego miasta tym razem na zaproszenie promotorów odpowiedzialnych za serię imprez Otherclut. W stolicy obok reprezentanta Token Records pojawi się artysta, który na codzień znany jest z produkcji wydawanych dla Dystopian. Phase od kilku dobrych lat tworzy świeże techniczne brzmienie i znany jest z mocnych setów swietnie trzymających na parkiecie. Obok niego drugi headliner Alex.Do. Tak węci jeśli będziecie szukać w ten długi weekend dobrego cztery na cztery w Warszawie, to najlepszym adresem będzie 1500m2.

Koncert: Beat Spacek – 27.05, Cud Nad Wisłą

Beat Spacek to najnowszy projekt jednego z najbardziej rozpozawalnych brytyjskich przedstawicieli undergroundowej elektroniki ostatnich lat – Steve’a Spacek. Mając w pamięci jego legendarny skład Spacek, współpracę z J Dillą i uwielbiany na całym świecie jungle’owy projekt Africe HiTech (który tworzył ze swoim bratem) muzyk przedstawia fanom nową muzykę tworzoną w całkiem nowy sposób. Spacek postanowił się zmierzyć ze światem technologii, odcinając się od swoich korzeni i tworząc muzykę korzystając ze wszelkiego rodzaju aplikacji na iPhone’a i iPada. Muzyk chciał w ten sposób wyzwolić te technologię i pokazać po raz kolejny, że nie liczy się forma czy sposób jej stworzenia – a jedynie treść.

Impreza: Barka Flirtini Szorty Bikini – 27.05, Barka

Flagowa seria nadwiślańskich imprez powraca do nas z formą. Iwent fejsbukowym wielkością wręcz przeraża i tak, jak kilka lat temu wszyscy kiwali głową z zadowoloniem, że na Flirtini jest tak samo dobrze jak w Radomiu tak wierzymy, że i tym razem wspomnienia będą wyjątkowe. Pogoda nie ma znaczenia. Liczą się tylko tańce, hulanki i swawole.

Impreza: 3 urodziny baruStudio – 27.05, barStudio

Uff. Ależ ten czas minął. Studio ma już trzy lata i przez te 36 miesięcy zdążyło naprawdę wiele zrobić w i przy pałacu. W tym roku świętować będziemy z ludźmi, którzy ze Studiem się kojarzą i ci którzy bawili się przy okazji poprzednich urodzin przeżyją muzyczne de ja vu. Oczywiście opróćz pijaństw z Morettim i Baczyńskim będzie trochę kultury, bo od 21 na terenie Ogrodu na Placu Defilad posłuchamy Fug Pana Bacha. Bo ta niższa kultura bez tej wyższej zawsze wygląda głupiutko.