Tygodniowy imprezowy TOP 5 #10

WIOSNO GDZIE JESTEŚ?! Staramy się słuchać miłej pozytywnej muzyki, aby przynajmniej nasze uszy przeniosły się na plaże pełne rozgrzanego piasku. Rozgrzać się też można w tańcu na imprezie lub w tłumie na koncercie – można, a nawet trzeba! Sprawdźcie więc naszą selekcję wydarzeń na ten tydzień: od wspaniałego jazzu, przez tańce do setów DJów z 4 stron świata aż po najsmutniejszy koncert pierwszego kwartału tego roku.

KONCERT: Peter Brotzmann – 10.03, Pardon, To Tu

Z okazji swoich 75 urodzin Peter Brotzmann w Warszawie wystąpi pięciokrotnie – dzień po dniu. Pokaże tym samym w asyście wybitnych muzyków, jak bardzo różne może być podejście do jazzu. Obok niego na scenie pojawią się Alexander von Schlippenbach, Toshinori Kondo, Han Bennink, Heather Leigh, Jason Adasiewicz, Steve Noble i John Edwards – w rozmaitych konfiguracjach. W czwartek Brotzmann wystąpi w Pardonie po raz ostatni i chyba właśnie tego dnia możemy spodziewać się po nim największych muzycznych fajerwerków.

IMPREZA: John Talabot – 11.03, 1500 m2 do wynajęcia

John Talabot lubi Warszawę. Odwiedził nas już kilka razy, najlepiej zapamiętaliśmy jego słoneczny hiszpański set w poprzedniej lokalizacji 1500m2 i to, gdy zawładnął nadwiślańskim porankiem w Plażowej. Tym razem pochodzący z Barcelony Oriol Riverola pojawi się w stolicy tuż przed początkiem kalendarzowej wiosny i na pewno przywiezie ze swojej ojczyzny promienie słońca, które na chwilę pozwolą nam zapomnieć o szarzyźnie, która od kilku tygodni utrzymuje się za oknem. Znak jakości World Wide Warsaw dodatkowo przekonuje, że trzeba być!

IMPREZA: Zenker Brother – 11.03, Nowa Jerozolima

Jeśli myslisz o zespole muzycznym składającym się z braci myślisz prawdopodobnie o mini Budce Suflera. W Stanach mają rodzinę Jacksonów, w UK Oasis, a w u naszych zachodnich sąsiadów są Zenker Brothers. Porównanie to wcale nie jest na wyrost, jeśli analizować rzemiosło, w jakim każda rodzina się specjalizuje – Zenkerzy oczywiście w DJ-ingu. Jeśli chcecie posłuchać najciekawszych przedstawicieli monachijskiej sceny muzycznej musimy spotkać się tego dnia w Jerozolimie.

IMPREZA: Jimmy Edgar – 12.03, Nowa Jerozolima

Jimmy Edgar to człowiek instytucja. Muzyk, producent, fotograf modowy, grafik pochodzący z Detroit aktualnie rezyduje w Berlinie. W swoim życiu mieszkał również w Nowym Jorku i Los Angeles i z każdego z tych miast czerpał fascynację, które potem widoczne były w jego sztuce. Czy to wizualnej czy muzycznej. W Warszawie Edgar wystąpi po raz pierwszy od 6 lat w ramach tegorocznej odsłony World Wide Warsaw. Solowo w Polsce nie było go od 2011 roku dlatego występ tego muzyka to wyjąkowa okazja, aby sprawdzić, co w jego muzyce zmieniło się przez połowę dekady i posłuchać co ciekawego wykopał w muzyce światowej w ciągu ostatnich miesięcy.

KONCERT: Lebanon Hanover – 12.03, Hydrozagadka

Larissa Iceglass i William Maybelline stworzyli zespół w 2010 roku. Ich pomysł polegał na świadomym odrzuceniu głośnego i piskliwego stylu naszych czasów i zamiast niego skupić się na nostalgii za muzyką wypełnioną ciszą, która nagrana w odpowiedni sposób ogłusza o wiele bardziej niż najmocniejszy wrzask. W 2011 duet przeniósł się do posiadłości Larisy w Berlinie, a następnie do małego domku na angielskim morzem, aby w ścisłej izolacji stworzyć album przepełnionym mrocznymi brzmieniami i ciemnymi, odartymi z emocji wokalami. W Warszawie będzie okazja, aby pożegnać zimę pełnym smutku wzrokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *