Tygodniowy imprezowy TOP 5 #10

Wiecie, ze zbliża się kalendarzowa wiosna? Przed nami już tylko ostatnie 7 dni zimy. My wypełnimy je najlepszymi wydarzeniami – będziemy słuchać soulu, techno, house’u i hip-hopu, a gdy po weekendzie przyjdzie poniedziałek, który przy okazji powita tegoroczną wiosnę, na myśl o tym, co się działo w stołecznych klubach uznamy, że w sumie ta zima nie była taka zła…

KONCERT: The Internet – 17.03, Miłość

The Internet to chyba jeden z najświeższych undergroundowych bandów ze Stanów. Chociaż są członkami Odd Future trudno, aby brzmieniowo byli dalej od szalonego Tylera i Earla. Kwintet Amerykanów w Polsce pojawi się po raz pierwszy, zaledwie kilka miesięcy po otrzymaniu swojej pierwszej w karierze nominacji do Nagrody Grammy. Chociaż zaczynali jako duet to ich wersja w rozszerzonym składzie święci największe triumfy, zeszłoroczny (trzeci) album “Ego Death” nie tylko umocnił ich pozycję wśród recenzentów, ale zdobył grupie tysiące nowych followersów – wielu z nich mieszkających w naszym kraju. Najlepszy soul tego roku na pewno usłyszycie na Kredytowej podczas finałowego koncertu drugiej odsłony World Wide Warsaw.

IMPREZA: Alan Fitzpatrick – 18.03, Nowa Jerozolima

Jest taki rodzaj muzyki, którego opisać się nie da – można ją tylko wysłuchać i poczuć. I albo brzmienie porywa was do tańca, albo nie obchodzi was w ogóle wlatując jednym a wypadając drugim uchem. Alan Fitzpatrick gra dokładnie taką muzykę. Brzmienie techno granego przez producenta albo od razu powoduje szaleńczy taniec albo przeraża. Jako, że stolica kocha 4 na 4 od kilku lat wiemy, że Nowa Jerozolima będzie pękać w szwach w rytm poruszających się setek stóp

IMPREZA: Terrence Fixmer, Sigha – 19.03, 1500m2

Legenda, klasyczny live’owiec – Terence Fixmer i młody gniewny znakomity DJ – Sigha na tej samej imprezie – to podwójnie interesująca szansa by sprawdzić, jak wiele twarzy i formuł ma muzyka elektroniczna spod znaku techno. W sobotę w 1500m2 będzie okazja przekonać się na własnej skórze, jak bardzo forma wyrazu muzyki zmienia przeżycia odbiorcy. A wszystko to za sprawą połączenia dwóch polskich ekip promotorskich – profesorów od techno, czyli Technosoul i festiwalu World Wide Warsaw, który właśnie zakończy szalony miesiąc wyciskania z Was siódmych parkietowych potów. Bezwzględnie nie można odpuścić jednego z ciekawszych klubowych iwentów ostatnich miesięcy.

KONCERT: Kamp! – 19.03, Miłość

Minęło trochę czasu od kiedy Kamp! wydał ostatnią płytę. Miłość do zespołu przez ten czas nie zdążyłą ostygnąć dlatego nawet bez ogłoszenia nowego albumu jesteśmy pewni, że przestrzeń Kredytowej 9 i tak by się wypełniła po brzegi. Na szczęście jednak Kamp! nie lenił się ostatnimi czasy i pojawi się w Warszawie z premierowym materiałem – niewykonywanymi do tej pory na żywo utworami z „Ornety” (nowej płyty tria). Oczywiście nie zabraknie utworów, którymi chłopaki rozkochali w sobie tłumy dlatego jeśli chcecie na nowo poczuć miętę wpadajcie do Miłości.

KONCERT Kristen – 20.03, Cafe Kulturalna

20 marca Kristen zagrają w Cafe Kulturalna w swoim aktualnym składzie z Maćkiem Bączykiem – muzykiem znanym z Małych Instrumentów, a wcześniej Robotobiboka. Wszystko to w zaledwie kilka miesięcy po wydaniu zremasterowanej płyty zespołu z 2002 roku zatytułowanej “Stiff Upper Worlds”. W trakcie koncertu oprócz tracków z tego nowego/starego wydawnictwa na pewno usłyszymy muzykę z ich ostatniego nowego/nowego albumu – wydanego w 2014 roku “The Secret Map”.