„Twarz” Małgorzaty Szumowskiej w konkursie głównym Berlinale

źródło: Wikimedia/Jacek Poremba

Podczas 68. Festiwalu Filmowego w Berlinie zobaczymy polskie akcenty. Obok m.in. nowych filmów Gusa Van Santa i Wesa Andersona na statuetkę Złotego Niedźwiedzia mają szansę nowy film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” oraz rosyjsko-polsko-serbska koprodukcja Aleksieja Germana Juniora, pt. „Dowłatow„. 

Oto pełna lista:

– „Moja córka” reż. Laura Bispuri – Włochy/Niemcy/Szwajcaria,
– „Eva” reż. Benoit Jacquot – Francja,
– „Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot” – Gus Van Sant – USA,
– „W korytarzach” reż Thomas Stuber – Niemcy,
– „Mój brat nazywa się Robert i jest idiotą” reż. Philip Gröning – Niemcy,
– „Twarz” Małgorzata Szumowska,
– „Dowłatow” Aleksiej German Junior – Rosja/Polska/Serbia

Do liczącej obecnie 8 tytułów listy zostaną dopisane prawdopodobnie jeszcze inne filmy, które zakwalifikują się do konkursu głownego. Zadecyduje o tym jury pod przewodnictwem niemieckiego reżysera, Toma Tykwera. 

Szumowska jest dobrze znana bywalcom niemieckiego festiwalu. Pokazywała już na nim swój film „W imię…” w 2013 roku, a dwa lata później jej „Body/Ciało” dostało Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię. 

„Twarz: to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. W rolach głównych zobaczymy Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik, Małgorzatę Gorol i Romana Gancarczyka. Premiera zapowiedziana jest na 6 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też: Wes Anderson zaprasza na Wyspę Psów 

112 komentarzy

Dodaj komentarz