Tu mówi Warszawa. Dokumentalny serial o mieście

Jedni tatuują sobie syrenki, inni kupują kartę kibica Legii albo komponują piosenki. Sposobów na pokazanie swojej miłości do Warszawy jest wiele. #KubaGryżewski i #AndrzejSantorski postanowili nakręcić serial dokumentalny, który oddaje ich zachwyt nad stolicą. Co czwartek można obejrzeć nowy odcinek #WarsawAlive. #Warszawa jest ich!

Pomysł jest prosty. Kuba i Andrzej, którzy razem działają w kreatywnym zespole #BalloonToTheMoon, chcieli opowiedzieć o swojej miłości do Warszawy. Oboje stąd pochodzą i czują silną przynależność do tego miasta. Nie chcieli jednak grać banałem, pokazywać syrenki, Pałacu Kultury i Stadionu Narodowego. O mieście chcieli opowiedzieć przez pryzmat ludzi. Bohaterami #WarsawAlive są zwykli mieszkańcy stolicy. Nie wszyscy stąd pochodzą, ale wszyscy tu działają. W każdym kolejnym odcinku miasto pokazane jest ich oczami. Warszawa nie jedno ma oblicze. Inaczej wygląda z perspektywy młodej bejsbolistki, inaczej od strony fanatyka Legii i nabiera zupełnie nowych kształtów z perspektywy piromana, który montuje na Pałacu Kultury fajerwerki. W założeniu odcinków będzie osiem. Do #01.08 co czwartek na profilu Balloon to The Moon będzie premiera kolejnego. O tym co w następnych chłopcy mówią dość enigmatycznie, ale po tym co można już obejrzeć trzeba się spodziewać najlepszego.

– Wymyślając kolejne epizody staraliśmy się skupić na tym, żeby pokazać dotąd nieznane aspekty naszego miasta – mówi #KubaGryżewski. – Warszawa jest szalenie różnorodna. Trudno w ośmiu trzy minutowych odcinkach uchwycić jej cały koloryt. W końcu dla każdego to miasto znaczy coś innego. Formuła naszego serialu jest więc otwarta. Możliwe, że na tych kilku odcinkach się nie skończy. Wszystko zależy od widzów i naszej energii. Choć tej na dzień dzisiejszy nie brakuje – dodaje.

Kuba i Andrzej na pomysł nakręcenia dokumentalnego serialu wpadli rok temu. Wszystkim zajęli się sami. Zrobili to z miłości do miasta i jego mieszkańców.  – Nasz entuzjazm udzielał się bohaterom. Nie jest łatwo namówić ludzi, żeby otworzyli się przed kamerą. Fakt, że robimy to dla siebie, bez dodatkowych korzyści, pomagał nam. Warszawa nie jest może najpiękniejszym miastem, ale zamieszkują ją ludzie o wielkim sercu. Kręcąc kolejne odcinki wielokrotnie się o tym przekonywaliśmy – tłumaczy Kuba. Każdy odcinek #WarsawAlive trwa trzy minuty. Wydaje się, że to szalenie mało, ale wbrew pozorom w takim czasie można naprawdę wiele opowiedzieć. Oczywiście filmy nie wyczerpują tematu, ale też nie taki miał być ich cel. Funkcjonują bardziej jako, krótkie zapowiedzi, zwiastuny tego co dzieje się w mieście i zachęcają do jego eksplorowania. #WarsawAlive wchodzi Warszawie pod skórę i pozwala zakochać się w niej na nowo.
Kolejne odcinki możesz zobaczyć tu.

Warsaw Alive 3 „Wielkie Przygotowania” from Warsaw Alive on Vimeo.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *