TOP 5 horrorów według Aktivista!

Chyba każdemu czasami przychodzi chęć obejrzenia dobrego horroru. Gdy już ten moment nastanie pojawia się pytanie – jaki horror obejrzeć? Starą kultową produkcję? Czy może jakąś nowość prosto z kina?

Od dzisiaj nie macie się o co martwić bo przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych horrorów wszech czasów dobrych na każdą okazję!

PS
Słyszałem, że oglądanie horrorów to dobry sposób na podryw. :)

1. Psycho (1960)

Napisanie krótkiego podsumowania jakiegokolwiek filmu Hitchcocka to grzech. Gdyż twórczość tego reżysera zasługuje tylko na długie, głęboko przemyślane rozprawki. „Psycho” po dziś dzień jest jednym z najbardziej nowatorskich, inteligentnych i przerażających filmów jakie kiedykolwiek powstały.

2. Lśnienie (1975)

Stanley Kubrick stworzył film, który Stephen King z miejsca znienawidził. Genialna rola Jacka Nicholsona już na zawsze pozostanie w annałach kina. Na zawsze też zostanie zapamiętane legendarnego historia Kubricka, który chcąc „pomóc” aktorce Shelley Duvall osiągnąć wyżyny aktorstwa starał się doprowadzić ją dosłownie do szaleństwa. Napuszczając na nią członków ekipy, starając się ją wpędzić w nerwicę. Jego niezbyt moralne sposoby zadziałały, ale do dzisiaj zarówno Duvall jak i Nicholson twierdzą, że rola Wendy była jedną z najtrudniejszych kreacji aktorskich w historii.

3. Obcy – ósmy pasażer Nostromo (1979)

Już niedługo fani komputerów dostaną w swoje ręce najnowszą grę spod znaku „Obcego” – filmu, który zasłużył na własny kult. Wielu patrząc na markę reżysera i na aktorów zapomina, że „Alien” zawdzięcza tak naprawdę najwięcej Szwajcarskiemu artyście (który zmarł w zeszłym roku) H. R. Gigerowi, któy odpowiadał za stworzenie wyglądu legendarnego komisty.

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->