Top 10 filmów ASMR wywołujących ciarki na całym ciele

ASMR

Zły dzień w pracy? Za dużo stresów? Koszula zalana kawą, terminy gonią, a wszystkie asapy skumulowały się na ten jeden poranek? Podaruj sobie dziesięć minut i zamiast scrollować fejsa, albo przeglądać wiadomości, które i tak zazwyczaj nie poprawiają nastroju – włącz na YouTubie filmik relaksujący. Nie krzyw się, wcale nie musi to być dziesięciogodzinny szum lasu, czy śpiew delfinów. Będziesz naprawdę zdziwiony/a, gdy zobaczysz, co ma największy wpływ na ukojenie nerwów.

Czy przypominacie sobie momenty, gdy słuchając czegoś, lub dotykając czuliście przyjemne mrowienie w okolicach głowy, szyi, lub innych obszarów ciała? Zjawisko to nosi nazwę ASMR i może zostać wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. W internecie znajduje się mnóstwo filmów nakręconych przez osoby szepczące wprost do mikrofonów, bądź rejestrujących delikatne dźwięki – szczotkowanie włosów, stukanie palcami o blat. Przyjemny dreszcz, który odpręży twoje ciało i umysł może wywołać niemal wszystko. Wystarczy znaleźć taki film, który najintensywniej pobudzi twoje zmysły.

Opowiadania ASMR

GentleWhispering – nieważne o czym mówi. Ważne jest to, w jaki sposób to robi. Gdy po 20 minutach orientujesz się, że słuchasz laski opowiadającej o jej świeczniku i że jest to najprzyjemniejsza rzecz, którą usłyszałeś w tym tygodniu – nadal czujesz się najszczęśliwszy/sza na świecie.

Krojenie kinetycznego piasku

Kinetyczny piasek służy nie tylko do zabawy dla dzieci. Krojenie kostki takiego piasku wywołuje dreszcze i mrowienie w okolicach karku. Zapętlamy na cały dzień!

Krojenie pomidora

I to jest właśnie ten moment w życiu, gdy zastanawiamy się „mózgu, dlaczego?”. Dlaczego aż tak dziką przyjemność sprawia oglądanie krojenia pomidora w cienkie plasterki? Nie wiemy. Ale oglądamy dalej.

Rysowanie na papierze

Kolorowanki na odstresowanie? Czasem działają. Jeśli jednak nie jesteś fanem kolorowania, nie masz kredek, nie chce ci się szukać odpowiedniego obrazka – możesz rysowanie po prostu pooglądać. W połączeniu z szeptem – relaksuje jeszcze bardziej.

Zabawa kulkami – piankolepkami

Film stawiający wszystkie włoski na ciele na baczność. Zdziwisz się, jak szybko będziesz chciał wydać połowę swojej pensji na kolorowe kulki służące tylko i wyłącznie do ugniatania ich palcami.

Cięcie galaretki pod prysznic

Szept, delikatne dźwięki uderzania palcami o galaretowatą substancję do mycia, i wreszcie… krojenie masy na cienkie plasterki. Ciarki gwarantowane.

Produkcja masy do irysów

Jeśli nie uspokoił cię szum morza, śpiew ptaków i oglądanie ryb wyskakujących z morza – proponujemy obejrzenie produkcji masy na iryski. Hipnotyzujące i o wiele bardziej relaksujące.

Zabawa włosami

Ulubiona część wizyty u fryzjera? Układanie włosów, mycie… Wszystko, co sprawia, że mamy na karkach ciarki. Już samo oglądanie filmu sprawia, że mamy ochotę zapisać się na kolejną wizytę.

Wyciskanie pianki do golenia

Ciężko wytłumaczyć fakt, że najprzyjemniejsze trzydzieści minut naszego dzisiejszego dnia polegało na oglądaniu i słuchaniu jak gość wyciska do miseczki swój krem do golenia.

Jedzenie w maleńkiej kuchni

Gotowanie mini jedzenie w mini kuchni to jedna z najsłodszych rzeczy, jakie zobaczysz i usłyszysz w życiu. Chcemy więcej!

1 komentarz

Dodaj komentarz