Tony popcornu na pokazie Calvina Kleina. Jedni jedli, inni narzekali na zniszczone buty i marnowanie jedzenia

Kiedy u nas wszyscy od dwóch dni gadają tylko o pierwszym numerze polskiego Vogue’a, w Nowym Jorku powoli dobiega końca Fashion Week. Impreza raczej przebiegła bez skandali, choć jednym z najbardziej komentowanych jej elementów był pokaz mody Calvina Kleina. I wcale nie chodzi o stroje, które na wybiegu pokazał dyrektor kreatywny Raf Simmons, a raczej o to, co chrzęściło pod stopami. W rolę śniegu w zimowej scenerii wcielił się bowiem nie zazwyczaj używany w takich sytuacjach styropian, ale popcorn. 

Prażonej kukurydzy było tak dużo, że tworzyły się z niej istne zaspy. Jak podaje New York Post, popcorn dowieziony został trzema tirami, a jego ilość szacowana jest na 50 tys. galonów, czyli w przeliczeniu prawie 190 tys. litrów. Żeby to sobie wyobrazić, musicie wiedzieć, że przeciętna objętość dużego kinowego kubła popcornu to 4 litry. Nie przejedlibyście więc tych kilkudziesięciu tysięcy porcji do końca życia.

Zajęło nam jakieś trzy tygodnie aby uprażyć i przygotować ten popcorn. To pierwszy raz, kiedy uczestniczymy w pokazie mody. Zamówienie od Calvina Kleina, największe jakie kiedykolwiek mieliśmy, przyszło do nas tuż przed Bożym Narodzeniem – chwalił się Michael Bloch, właściciel firmy Popcorn Charie, która dostarczyła niezwykłą dekorację.

Wróćmy do pokazu, odbywającego się w prestiżowej lokalizacji, a mianowicie budynku Amerykańskiej Giełdy w Nowym Jorku. Na widowni siedziały takie znakomitości, jak na przykład aktorki Margot Robbie, Nicole Kidman czy Laura Dern. Większość gości z niesmakiem udeptywało drogimi butami morze prażonej kukurydzy. Nie mówiąc o odzianych w futurystyczne sandały i szpilki modelkach. Krytyczka modowa Vanessa Friedman umieściła nawet w sieci zdjęcie swoich zamszowych platform, całych utytłanych w popcornowej brei, dodająć komentarz: „Okazuje się, że popcornowy wybieg NIE jest dobry dla butów”.

I choć niektórym gościom popcornowy absurd się podobał, na przykład znanemu z serialu „Twin Peaks” i filmów Davida Lyncha aktorowi Kyle’owi MacLachlanowi, który z uśmiechem zbierał popcorn z podłogi i po prostu go pożerał, czy rzucającej prażoną kukurydzą niczym śniegiem modelce Karlie Kloss, niezadowolenie z pomysłu Rafa Simmonsa było powszechne. Zarówno na sali, jak i kilka godzin później na Twitterze, nie brakowało głosów, że pomysł Calvina Kleina na zasypany popcornem wybieg jest idiotyczny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że tyle osób na świecie głoduje. 

Dodaj komentarz