Thom Yorke wraca z solowym materiałem. Lider Radiohead napisał ścieżkę dźwiękową do „Suspirii”

źródło: flickr/anyonlinyr

Trzeba przyznać, że Luka Guadagnino wie, jak zadbać nie tylko o stronę artystyczno-wizualną swoich filmów, ale także muzyczną. W poprzednim, „Tamte dni, tamte noce” niebagatelną rolę odegrały utwory Sufjana Stevensa, pojawiające się w kluczowych dla fabuły momentach. W najnowszym body horrorze „Suspiria” (remake kultowego horroru Daria Argento z 1977 roku), do stworzenia ścieżki dźwiękowej włoski reżyser poprosił samego Thoma Yorke’a. I trudno zbliżającego się 2-płytowego (!) okołofilmowego wydawnictwa nie potraktować jako 3. solowego albumu artysty, skoro promuje go taki utwór, jak „Suspirium” – przypominający trochę koncertowe wykonanie „Like Spinning Plates” jego macierzystej formacji Radiohead:

Kontrowersyjna „Suspiria” (TU zwiastun) opowiada o losach dyrektorki artystycznej, ambitnej młodej tancerki i psychoterapeuty pogrążonego w żałobie. „Wiedźmy wracają” – głosi jedno z hasło reklamowych produkcji, w której zagrały m.in. Dakota Johnson, Tilda Swinton, Chloë Grace Moretz, Mia Goth i Małgorzata Bela. 

Ścieżka dźwiękowa do „Suspirii” dostępna będzie od 26 października. Znajdzie się na niej aż 25 autorskich utworów. Można ją już zamawiać na stronie wydawnictwa XL Recordings. Polska premiera filmu Luki Guadagnino planowana jest natomiast na 2 listopada. 

10 komentarzy

Dodaj komentarz