The Knife wrzuca do sieci dziwaczne filmiki. Czy będzie reaktywacja duetu?

źródło: Facebook

Szwedzki elektroniczny duet, w skład którego wchodzi Karin Dreijer Andersson i jej brat Olof, oficjalnie zakończył działalność w 2014 roku, po wydaniu płyty „Shaking the Habitual” i trasie koncertowej (w 2013 swój pierwszy i ostatni koncert zagrali w Polsce). Od tego czasu milczy także solowy projekt Karin, Fever Ray. Wygląda jednak na to, że teraz coś może się zmienić. Fani zdecydowanie liczą na nowy materiał.

Wszystko przez nagłą aktywność na Facebooku grupy – zmienione zostało najpierw zdjęcie profilowe, później tło, a nastepnie pojawiły się dwa krótkie tajemnicze filmiki. Na jednym z nich, trwającym zaledwie minutę i zatytułowanym “Mother of Knives Cooking Class” ktoś, bardzo możliwe, że sama Karin, przygotowuje dziwną potrawę (w tle słychać utwór „Networking” z ostatniej płyty The Knife), dodając do niej m.in. pociętą maskę, dobrze znaną ze słynnej sesji The Knife. Drugie wideo przedstawia natomiast żelka-wisienkę, którego ktoś zamierza przeciąć wielkim nożem, ale w ostatniej chwili się powstrzymuje. W internecie pojawiają się już pierwsze teorie spiskowe dotyczące tego, co widać na ekranie. Sam zespół na razie milczy.

The Knife powstało w Gothenburgu w 1999 roku. W swojej karierze wydali 4 regularne płyty („The Knife”, „Deep Cuts”, „Silent Shout” i „Shaking the Habitual”, a także album „Tomorrow, In a Year” – operę zainspirowaną książką „O powstawaniu gatunków” Karola Darwina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *