The Internet zagrają w Proximie

Dwa lata po świetnie przyjętym występie w Miłości amerykańska grupa wraca do Warszawy. Kiedyś byli duetem, obecnie rozrośli się do 5-osobowego składu, ale jeśli chodzi o brzmienie, to nic się nie zmieniło – nadal są po prostu niepodrabialni. Nikt tak nie łączy soulu oraz r’n’n z hip- i trip-hopem, jak słynąca z odważnych tekstów wokalistka Syd i producent Matt Martians.

Ta oryginalność nie wydaje się zresztą niczym dziwnym, jeśli uświadomimy sobie, że muzycy byli niegdyś członkami świętej pamięci kolektywu Odd Future, na którego czele stał pojawiający się później na gościnnych występach na płytach The Internet Tyler the Creator. Inne znane featuringi związane z zespołem to m.in. Mac Miller, Vic Mensa i Janelle Monáe.

Czego możemy spodziewać się po lipcowym koncercie w Polsce? Na pewno stałego zestawu hitów, takich jak „Dontcha”, „Special Affair” czy „Girl”, choć The Internet przyjeżdża do nas przede wszystkim promować swój czwarty album. A sądząc po dotychczas opublikowanych energetycznych singlach z nadchodzącego „Hive Mind”, zdecydowanie warto odwiedzić Proximę.

The Internet
11.07.2018
Proxima

Dodaj komentarz