The Glitch Mob, Loco Dice i inni dołączają do składu Audioriver Festival

Właśnie ogłoszeni The Glitch Mob i Loco Dice zamykają listę headlinerów Audioriver. Oprócz nich ogłoszeni zostali także inni artyści – Damian Lazarus, Butch, Purple Machine, Bass Astral x Igo, Rebekah, Stranger, Delta Heavy, Danny Byrd, Fracture, MC LowQui Charly. 13. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 r. w Płocku.

The Glitch Mob tworzą swój projekt mniej więcej od 2006 roku i wspólnie połączyli różne umiejętności i odmienne brzmienia w fascynującą całość, która stała się jednym z najbardziej lubianych elektronicznych projektów grających na żywo, którym towarzyszy zawsze imponująca technika multimedialna.

Z kolei Loco Dice to postać, która za pośrednictwem swoich setów DJ-skich czy produkcji dla takich wytwórni jak M_nus, Cadenza, Ovum, Four Twenty i Cocoon ukazuje różne dźwiękowe perspektywy – zarówno brzmienia idealne dla marzycieli, jak również dla tych, którzy chcą zatracić się w dźwiękach na parkiecie. Jego występy na żywo – na kultowym Timewarp w Niemczech, Cocoon w Ibizie, czy na plaży w Ameryce Południowej, to spontaniczna mieszanka tanecznej energii, napędzana wpływami nocy, miejsca i tłumu.

Zamiłowanie Loco Dice’a do muzyki wywodzi się z słuchania soulu i funku w kuchni rodzinnego domu oraz wakacji z matką w Tunezji, gdzie chłonął muzykę ludową z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. „Rodzina” to określenie, jakim charakteryzuje bliskich mu ludzi i tak też postrzega subkultury. To poczucie chce przenieść również na realizowane projekty, takie jak wytwórnia Desolat czy agencja Artist Alife.

Damian Lazarus na tegorocznym Audioriver wystąpi zespołem The Ancient Moons. Crosstown Rebels, Day Zero, Get Lost, Rebel Rave, a także jego własna DJ-ska i producencka kariera oraz odkrywanie nowych talentów… wszystkie te osiągnięcia czynią go nie tylko jednym z najbardziej szanowanych przedstawicieli współczesnej sceny house i techno, a także artystą, który wyznacza jej nowe ścieżki. Niedawno, po dłuższej przerwie, Lazarus i spółka opublikowali swój nowy materiał – single pt. „I Found You”, „Fly Away” i „Five Moons”, które znajdą się na nowym albumie grupy pt. „Heart Of Sky”. Premiera krążka odbędzie się 20 lipca.

 

Butch, czyli Bülent Gürler, to człowiek, który jest zainteresowany wieloma kierunkami muzycznymi.  Lista wytwórni, z którymi pracował jest bardzo obszerna i obejmuje m.in. Moon Harbour, Visionquest, Hot Creations, Desolat, Watergate czy Rekids. Z kolei w 2016 roku zadebiutowała jego własna wytwórnia – Otherside. 

 

Tino Piontek aka Purple Disco Machine to DJ, producent i remikser i zarazem jeden z najbardziej znanych przedstawicieli brzmień deep funk i disco house, który zadebiutował w 2009 roku. Innowator nurtu deep funk z Drezna osiągnął już bardzo dużo, a przełomowym momentem jego kariery był hit pt. „My House” z 2013 roku, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie oraz pozycję nr. 1 w rankingu Beatport Deep House.

Projekt Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek, którzy zachwycili polskich fanów świetnie przyjętymi albumami pt. „Discobolus” i „Orell”. Pojawiły się na nich m.in. takie utwory jak „Juno”, „It’s only emotion” czy „Free World”. Duet artystów jest niezwykle charakterystyczny – Kuba to producent mieszkający z dala od miejskiego zgiełku, który tworzy brzmienia pełne parkietowej energii, a Igor to świetny rockowy wokalista, którego głos chciałoby mieć na swoich płytach wielu elektronicznych producentów. 

Po ponad 20 latach od momentu, gdy po raz pierwszy stanęła za gramofonami, Rebekah ugruntowała swoją pozycję jako jedna z czołowych postaci na międzynarodowej scenie techno. Jej pasja do mocniejszych brzmień trwa już od czasów świetności legendarnego Que Club w jej rodzinnym Birmingham. W 2014 roku Rebekah wydała swoją pierwszą EP-kę pt. „Elements”, a w 2017 pierwszy pełny album pt. „Fear Paralysis”. Z kolei w tym roku światło dzienne ujrzał najnowszy krążek pt. „My Heart Bleeds”, wydany w cenionej przez fanów wytwórni MORD.

Typowany jako jeden z największych talentów techno z Rotterdamu – Stranger to DJ i producent, który swoim charakterystycznym brzmieniem szybko zdobył uwagę publiczności. Styl twórczości artysty mocno nawiązuje do sceny rave i towarzyszących jej dźwięków wiele lat temu. Muzyczny debiut Strangera od razu zauważyły tak znane postaci jak Dave Clarke, Sven Vath czy Marcel Dettmann, a w rozgłosie pomogła mu też założona przez niego wytwórnia Self Reflektion. 

Członkowie Delta Heavy – Simon James i Ben Hall – wzajemnie się uzupełniają: Simon to ten z bardziej klasyczną wiedzą o muzyce, a Ben to miłośnik inżynierii dźwięku. Mocno taneczne drum & bassowe „Abort”, czyli ich debiutanckie wydawnictwo w Viper Recordings zostało przyjęte tak dobrze, że duet podpisał kontrakt z Ram Recordings, czyli wytwórnią Andy’ego C. Szybko okazało się że przyszłość Delta Heavy to muzyka i występy na żywo. Jednak to, czego zawsze poszukiwali najbardziej, to własny unikalny styl.

Danny Byrd to jeden z pierwszych artystów, który rozpoczął współpracę z kultową wytwórnią Hospital w 2000 roku, a wokalne oblicze muzyki drum & bass stało się wizytówką jego stylu. Od samego początku twórczość Brytyjczyka opierała się na wpływach hip-hopu, house’u i R&B, które wykorzystywał przy produkcji wielkich hitów, dzięki którym zdobywał antenę BBC Radio One oraz zyskał międzynarodowy rozgłos na scenie muzyki elektronicznej.

 

Miłośnik dobrej kuchni i pikantnych sosów – mowa o Fracture. Kiedy nie ma go w kuchni, prowadzi go wytwórnia Astrophonica i wydaje w pionierskich brytyjskich wytwórniach muzyki elektronicznej, takich jak Metalheadz czy Exit Records. Nie jest łatwo jednoznacznie skategoryzować muzykę, którą tworzy. Od rytmicznych bitów, poprzez dancehallowe riddimy, aż po emocjonalne kompozycje i chwytliwe sample – muzyka Fracture’a ma w sobie trochę wszystkiego.

MC o umiejętnościach kompletnych, czyli LowQui, jest autorem tekstów i animatorem publiczności. Uważany przez wielu za MC stworzonego dla DJ-ów, posiada umiejętności czytania nastroju tłumu, wyczuwania miksów i ułatwiania przenoszenia energii pomiędzy DJ-em a publicznością, które są bezkonkurencyjne. Teraz, w drugiej dekadzie swojej ścieżki muzycznej, LowQui wyróżnił się na skalę globalną jako MC wybierany przez najlepszych – na tej liście są m.in. Goldie, S.P.Y, Andy C, DJ Marky, dBridge, Black Sun Empire, Skream, Benga, Storm i wielu innych.

Charly czyli Adam Dębski – reprezentant łódzkiej sceny drum & bass i jungle. Specjalista od błyskawicznej żonglerki płytami winylowymi. DJingiem zajął się na dobre pod koniec lat 90-tych, by na przełomie 2000 i 2001 roku zagrać pierwsze imprezy w łódzkich klubach. Wraz z przyjaciółmi Krustym i Duskym założył Triadę. Ich wydane własnym sumptem kompakty „Rada 3ech Puchaczy” oraz „As One Family” osiągnęły status kultowych. Na scenę festiwalu wraca po 12 latach.

Znany jest już także dokładny rozkład artystów na poszczególne dni Audioriver Festival: 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *