Tęskniliście za grą w Snake i baterią trzymającą 2 tygodnie? Kultowa Nokia 3310 powraca!

Telefon Nokia 3310 jest legendą. Niezniszczalny, klasyczny, źródło żartów i nostalgicznego wspominania czasów liceum/gimnazjum. Dla fanów klasyki mamy dobre wiadomości – już niedługo znów trafi na rynek! Kultowy model Nokii miał swoją premierę blisko 17 lat temu. Do sprzedaży trafił 1 września 2000 roku i od tamtej pory na całym świecie legendarny model rozszedł się w ilości ponad 128 milionów egzemplarzy.

Budzik, gra w Snake’a, długie wiadomości dzielone na kilka pojedynczych, kalkulator. Pamiętacie czasy, gdy do szczęścia nie trzeba było niczego więcej?
Z biegiem czasu, telefony komórkowe zostały zastąpione przez smartfony. Dzięki nim możemy policzyć zjedzone kalorie, wyznaczyć trasę dojazdu, wysyłać maile, oglądać filmy, słowem – uzyskać dostęp do nieograniczonej liczby informacji, które są w sieci. Oczywiście, ponosimy tego koszty – przehandlowujemy swoją prywatność.


Właśnie dlatego coraz więcej osób zaczyna wracać do starych telefonów komórkowych. Nie sprawdzą w nich trasy na „jakdojade” i nie wstawią fotki na instagram, ale ograniczają stres związany z notorycznym sprawdzaniem podpiętego do smartfona służbowego maila, a zaoszczędzony na scrollowaniu fejsa czas spożytkują na czytanie książek.

Nokia 33010 w 2017 roku doczeka się swojej reedycji podczas targów Mobile World Congress 2017, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Barcelonie. Telefon ma powrócić w nowej, uwspółcześnionej wersji. Firma HDM Global, która produkuje obecnie telefony marki Nokia, zaprezentuje swój najnowszy model.

O nowej odsłonie Nokii 3310 nie wiemy jeszcze zbyt wiele, natomiast znana jest już przypuszczalna cena telefonu. Ma on kosztować 59 euro, zatem około 255 złotych. Możemy się domyślić, że producenci zadbają o to, by nowa Nokia 3310 charakteryzowała się długą żywotnością baterii. Kupujecie?