Telewizor, który znika w ścianie. Samsung prezentuje swojego kameleona

źródło: Samsung

Najnowsza seria telewizorów QLED Samsunga wprowadza nową ciekawą funkcję. Po wprowadzeniu urządzenia w tryb Ambient może ono, niczym kameleon, dosłownie zlać się z otoczeniem. Zamiast dużego czarnego prostokąta widzimy na ścianie szklaną taflę.

samsung QLED ambient mode TV from designboom on Vimeo.

Oczywiście telewizor naprawdę nie znika, a i same jego „bebechy” nie są przezroczyste. To, co widzimy na ekranie to idealne złudzenie, powstałe dzięki świetnemu odtworzeniu kolorów przez technologię QLED. Wystarczy zrobić zdjęcie ściany, wrzucić je do telewizora i obojętnie, czy nasz pokój jest wytapetowany czy jednokolorowy, wkrótce zawarte w sprzęcie algorytmy, dostosowujące rozdzielczość i jasność ekranu, sprawią, że stanie się praktycznie niewidoczny. Sporo daje też cieniutka ramka urządzenia. 

źródło: Samsung

Oczywiście ekran w trybie Ambient nie musi być przezroczysty – nowe modele QLED mogą wyświetlać użyteczne powiadomienia, informacje, widgety, a także zdjęcia i grafiki. Cały ten specjalny tryb jest bardzo energooszczędny i włącza się dopiero, kiedy czujniki ruchu i oświetlenia odnotują czyjąś obecność. Cała „magia” zadzieje się dopiero wtedy, kiedy ktoś będzie w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz