Teatr na Open’erze. „Wesele” Klaty, „Cezary idzie na wojnę” i „2118. Karasińska”

W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Teatr na Open’erze będzie strefą wolnego patriotyzmu i nieskrępowanej krytycznej myśli o nacjonalizmie i przyszłości. Teatralne namioty wypełni „Wesele” Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty – jego ostatni spektakl zamykający dyrekcję w Narodowym Starym Teatrze, „2118. Karasińska” Anny Karasińskiej z Nowego Teatru i „Cezary idzie na wojnę” Cezarego Tomaszewskiego z Komuny// Warszawa.

„Wesele” Klaty z potężnym brzmieniem blackmetalowej Furii od razu po premierze stało się legendą. Dawno tekst Wyspiańskiego nie powiedział nam tylu prawd o nas samych. To najlepsza lekcja obywatelskości z krytycznym dystansem.

Cezary Tomaszewski zaprowadzi nas na prywatną wojnę ze stereotypami męskości, waleczności i bohaterstwa, a wszystko to w rytm pieśni Stanisława Moniuszki. Natomiast Anna Karasińska pokaże nam swoją wizję ludzkości z przyszłości. Zobaczymy siebie za sto lat, a z tej perspektywy będzie nam łatwiej dostrzec, czy na pewno wszystko co dzisiaj robimy, robimy dobrze.

Dodaj komentarz