Tapety i Dawid Podsiało – nowy klip już w sieci

Dawid Podsiadło przygotował na zimę sporo niespodzianek. Nie tak dawno do fanów trafiła reedycja albumu, nowy singiel, Dawid zdążył także zapowiedzieć odpoczynek od muzyki i… wypuścić nowy teledysk.

„Annoyance and Disappointment 2.0.” Składa się z 2 płyt. Oprócz utworów z podstawowej wersji płyty oraz deluxe, znajdują się tu 3 premierowe kompozycje, w tym duet z Julią Pietruchą. Dodatkowo posłuchamy także 6 remixów czołowych polskich twórców i „Nieznajomego” w nowym wydaniu.

Utwór „Tapety” (mający swoją premierę na początku października w Radiowej Trójce), który został wybrany jako singiel, doczekał się także swojego teledysku.


Kadry z pomieszczeń zbudowanych z wielu materiałów i tkanin, enigmatyczne postacie, mieszanka wzorów, tekstur i faktur, tworzą wyjątkowy klimat i surrealistyczny obraz świata.

podiadlo

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Piotr Onopa. Przy warstwie artystycznej „Tapet” współpracowała z nim Marta Frączek.
„Tekst piosenki zaprowadził nas do skojarzenia z wnętrzem, które zbudowane jest w całości z różnego rodzaju tkanin, faktur i wzorów”, mówią artyści.