SZPITALNA 1 ŚWIĘTUJE TRZECIE URODZINY

Szpitalna 1

Po raz kolejny Szpitalna 1 świętuje swoje urodziny. Tym razem celebracja trwać będzie cały tydzień i rozpocznie się 19 listopada. W trakcie tygodniowego świętowania na Szpitalnej 1 będzie można odwiedzić wyjątkową jednodniową wystawę, posłuchać jazzu granego przez młodych adeptów sztuki muzycznej oraz bawić się do rana podczas weekendowych imprez. Głównymi gwiazdami urodzin są Freddy K, Interstellar Funk i SØS Gunver Ryberg live.

Szpitalna 1

Urodzinowy tydzień otworzy wydarzenie o nazwie One Artist’s Day, czyli cykl klubu Szpitalna 1 skupiający się wokół twórczości młodych artystów, poruszających się po wizualnych dziedzinach sztuki. To spersonalizowany event, podczas którego zaproszony Artysta jest odpowiedzialny za cały koncept wydarzenia – od oprawy wizualnej, muzycznej po zagospodarowanie przestrzeni klubu Szpitalna 1, a nawet ustalenie dedykowanego menu. Gościem urodzinowej edycji będzie Miroff, grafik i jeden z najciekawszych polskich beatmakerów młodego pokolenia. Swoje umiejętności pokazał produkując singlowy utwór „Bon Voyage” dla rapera Otsochodzi (plus kilka innych utworów na tym albumie). Ostatnio współpracował m.in z Chesterem Watsonem. Równolegle do działalności muzycznej, realizując potrzebę ekspresji i estetyki wizualnej, zajmuje się rysunkiem. Motywem jego minimalistycznych szkiców jest współczesny człowiek.

Szpitalna 1

20 listopada dedykowany będzie miłośnikom muzyki i jej tworzenia. W głównej sali klubu, zwanej potocznie Dużym Pokojem, odbędzie się jazzowe jam session. Zespół, z którym klub współpracuje już od ponad roku składa się z młodych adeptów sztuki muzycznej, którzy tym razem na warsztat wezmą największe hity Roya Hargrove’a. Wystąpią Szymon Ziółkowski , grający na saksofonie, Mateusz Wachtarczyk, mistrz trąbki, Bartłomiej Leśniak, grający na fortepianie, kontrabasista Mikołaj Sikora oraz perkusista Tomasz Starowicz. Równolegle w Małym Pokoju odbędą się warsztaty syntezatorowo-jazzowe prowadzone przez kolektyw Blip Blop, który skupia się na syntezatorach modularnych w poza-studyjnych sytuacjach. W środę 21 listopada odbędzie się kolejna odsłona cyklu Electronic Wednesdays, która prezentuje krakowskiej publiczności młodych adeptów sztuki DJ-skiej. Tym razem zagrają sami Open Deckowi wyjadacze, których sety podczas środowych imprez rozpalały parkiet! W czwartek kolejna odsłona cyklu Piwnica 3000 地下室, gdzie spodziewa się będzie można sporej dawki szeroko pojętej muzyki elektronicznej od house’u, przez techno po muzykę eksperymentalną. Gościem cyklu będzie DJ-ka i producentka Sylwia, która po długiej przerwie wraca do Krakowia i po raz pierwszy zagra live!

Interstellar Funk

Główna imprezowa celebracja rozpocznie się w piątek i potrwa aż do niedzielnego poranka. 23 listopada gościem klubu Szpitalna 1 będzie Insterstellar Funk, który do Krakowa przyjedzie z Rotterdamu! Tym, co wyróżnia jego produkcje jest zamiłowanie do niedoskonałości i ekscentryczności związanych z brzmieniem muzyki analogowej. W jego setach usłyszeć można new wave, electro, techno i cięższe brzmienia, nawet te spod znaku industrialu. Swoje produkcje wydawał na Dekmantel, Berceuse Heroique i Rush Hour. Sobotnimi gośćmi będą najlepsi reprezentanci sceny techno, czyli Freddy K & SØS Gunver Ryberg.

 Freddy_K

Freddy K to Alessio Armeni, włoski DJ, który spędził większość ostatnich 25 lat na graniu, tworzeniu lub wydawaniu płyt z muzyką techno. Swoją działalność zaczął w 1991 roku i od tego czasu jest jego niezmordowanym promotorem muzyki techno stając się filarem włoskiej sceny. Freddy znany jest ze swoich długich i niezwykle angażujących setów. Każdy miłośnik techno będzie zachwycony! SØS Gunver Ryberg to duńska kompozytorka, performerka i artystka dźwiękowa tworząca niezwykłą muzykę elektroniczną oraz instalacje dźwiękowe. Kilkakrotnie była nagradzana za swoją wyjątkową twórczość, otrzymała między innymi nominację do nagrody BAFTA za pracę grą wideo INSIDE. Występy na żywo SØS Gunver Ryberg to niewiarygodne doświadczenie, jej surowe dźwięki powstałe z syntez i przetworzonych nagrań terenowych są oprawione w formy symfoniczne tworząc wyjątkową ekspresję. Jej występ na Szpitalnej 1 będzie jej pierwszym w Krakowie. Do tego w weekend wystąpi plejada rezydentów i przyjaciół klubu, najlepszych reprezentantów lokalnej sceny.

Będzie się działo!