Szpitalna 1 ogłasza artystów pierwszego kwartału 2017 roku.

Klub Szpitalna 1 ogłasza artystów pierwszego kwartału 2017 roku. Wśród nich Abdulla Rashim, Ron Morelli b2b Lee Gamble, The Maghreban i wielu innych.

Klub Szpitalna 1 istnieje na mapie Krakowa od 2015 roku, kiedy to zajmując lokal po legendarnym
Ministerstwie” całkowicie odmienił nie tylko jego wnętrze, ale niezaprzeczalnie mocno poruszył krakowską scenę klubową.

Już na początku działalności Szpitalna 1 zasłynęła ze swojego otwarcia na nietuzinkowe brzmienia oraz bezkompromisowego promowania jakości. Warto przypomninieć, iż gośćmi klubu byli do tej pory między innymi legendarni Robert Owens i SCAN 7, których wizyta na Szpitalnej była pierwszym występem w Polsce, przedstawiciele niezależnej światowej i polskiej sceny klubowej, m.in. Konstantin, Dax J, Tin Man, Person Of Interest, Voiron, NGLY, Svengalistghost, Move D, Gunnar Hasslam, Miles Whittaker, Chino, Heroiny, Lutto Lento, Eltron John czy Ptaki. A to tylko ułamek z listy gości Szpitalnej 1. W klubie odbywają się także koncerty, a wizyty takich wykonawców jak Kroki, Baasch, Rosalie, Coals czy Iza Lach tylko utwierdzają o dobrym, wysokim poziomie polskiej sceny koncertowej.

Rok 2016 był przełomowym dla klubu Szpitalna 1, który dzięki swojej inwestycji w jakość odbioru muzyki oraz nieprzeciętne bookingi postawił poprzeczkę jeszcze wyżej. W listopadzie dokonana została niezbędna adaptacja akustyczna głównej sali oraz instalacja nagłośnienia Void Acoustics, dzięki czemu jakość dźwięku jest aktualnie najlepsza w Krakowie. Nowa identyfikacja graficzna zaprojektowana została przez Artura Olesia.

Nadchodzący sezon to nie tylko kontynuacja, ale przede wszystkim wielopłaszczyznowy rozwój idei będących fundamentami działalności klubu. Już w styczniu gośćmi Szpitalnej 1 będą najlepsi przedstawiciele sceny techno i electro: pochodzący z Detroit Dj Stingray 313, który miksując płyty winylowe wchodzi na wyżyny sztuki didżejskiej, oraz Shaded Explorer, którego niebanalne analogowe występy live oraz muzyka będąca fuzją ambient/dub/techno wykracza daleko poza standardy gatunków. Co więcej, po raz pierwszy w Krakowie zagra rodzimy duet Seltron 400, czyli Eltron John & SLG lubujący się deep house doprawionym nutą tropikalności i balearyzmu.

Luty 2017 roku stoi pod znakiem jeszcze bardziej intensywnych doznań muzycznych. Otwiera go występ tajemniczego The Maghreban, w którego house’owych produkcjach dobrze słychać inspiracje klasycznym hip-hopem czy hardcore. Black Merlin to pseudonim George Thompsona, znanego ze swoich retro agresywnych brzmień, którego album „Hipnotik Tradisi” będący niepowtarzalnym połączeniem muzyki techno, ambient i nagrań terenowych z podróży na Bali, uznany został przez The Quietus za jeden z najlepszych albumów 2016 roku. 17 lutego na Szpitalnej wystąpi Dj Richard, współzałożyciel labelu White Material oraz doskonały dj, który w swoich setach sięga głównie po chicagowski house – ale stara się jego surową energię wykorzystać w niekonwencjonalny sposób. 25 lutego zawita w labiryntach Szpitalnej 1 Abdulla Rashim, enigmantyczny producent techno oraz założyciel Northern Electronics jednej z aktualnie najważniejszych wytwórni słynącej z muzyki przestrzennej i krajobrazowej.

W marcu klub odwiedzą pochodzący z mroźnej Karlskrony Edmundy, lubujący się w czystych dźwiękach house i techno. 25 marca gościć będziemy dwóch doskonałych producentów i didżejów: Rona Morelli, pochodzącego z Nowego Jorku, założyciela kultowej już wytwórni L.I.E.S, oraz Lee Gamble – Brytyjczyka stojącego za wytwórnią UIQ, znanego ze swoich świetnych wydawnictw dla PAN Records, którego nowatorskie podejście do muzyki klubowej unika klasyfikacji. Lee i Ron zagrają ramię w ramię, tym samym dając niezapomniane zamknięcie dla pierwszego kwartału 2017 roku.

Szpitalna 1 to nie tylko imprezy klubowe i koncerty na najwyższym poziomie. Nowy Rok to także początek nowych rozdziałów w działalności klubu, o czym więcej już niedługo.

Bilety na wszystkie wydarzenia będzie można nabyć przez platformę Going. oraz w dniu imprezy na bramce.