SUPERSAM +1: MAJA RATKJE & PIOTR PAWLAK

supersam+1

MÓZG WARSZAWA we współpracy z klubem DZiK zaprasza na cykl wystąpień mistrzowskich „SUPERSAM +1”. Projekt koncentruje się głównie wokół muzyki. Jednak pojawiać się będą również inne formy wyrazu, takie jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1” prezentowani są uznani polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

Do czego odnosi się nazwa projektu? „SUPER” oznacza, że program budowany będzie w oparciu o uznanych artystów, mistrzów. „SAM” mówi z jednej strony o występie solowym, z drugiej – o twórczym osamotnieniu. „+ 1” z kolei to informacja, że każdy wieczór uwieńczony będzie występem w duecie. W większości przypadków artyści występujący w projekcie jako duet spotykają się na scenie po raz pierwszy.

8 listopada w ramach projektu na scenie Dzika wystąpią Maja Ratkje oraz Piotr Pawlak.

MAJA SOLVEIG KJELSTRUP RATKJE
urodziła się w 1973 roku w Trondheim w Norwegii. Jest kompozytorką i aktywnym muzykiem. W 2000 roku ukończyła studia kompozytorskie na Norweskiej Akademii Muzycznej w Oslo. Ratkje jest aktywna jako wokalistka i artystka elektroniczna oraz inżynier. Występuje solo oraz w zespołach takich jak SPUNK czy BRAK RUG. Ratkje tworzy muzykę do filmu, tańca i teatru. Tworzy instalacje i bierze udział w rozmaitych projektach. Sztuka wizualna oraz tekst często stanowią element jej twórczości w instalacjach lub dziełach scenicznych. Razem z zespołem SPUNK stworzyła duże prace galeryjne. Stworzyła muzykę do audycji radiowej Elfriede Jelinek, a w 2003 roku zagrała w swojej własnej operze opartej na tekstach z biblioteki Nag Hammadi.

PIOTR PAWLAK
to gitarzysta i producent związany z trójmiejską sceną muzyczną. Zadebiutował pod koniec lat 80 w zespole Bielizna. Razem z Tymonem Tymańskim i Jackiem Olterem współtworzył zespół Kury i ich legendarny album „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”. Współpracował z Mazzollem w formacji Arhythmic Memory. Od 1996 roku grał w zespole Łoskot. Współpracuje z Olo Walickim w ramach projektu Kaszëbë II oraz Antonim Gralakiem w YeShe. Komponował muzykę do teatru, filmu, baletu oraz widowisk multimedialnych. Wyprodukował kilkadziesiąt płyt różnych wykonawców, m.in. Ścianka, Kury, Łoskot, Kobiety, Tymon & Transistors, Pink Freud, Oczi Cziorne. Aktualnie gra w reaktywowanym Łoskocie oraz w zespole Rito, z którym nagrał płytę łączącą elementy noise, trans i muzyki rytualnej.

Mózg w Dziku, Belwederska 44A
CZWARTEK 8.11.2018, GODZ. 20:00