Suknia Księżnej Diany kupiona w lumpeksie

fot: east news

Lubicie poszukiwanie oryginalnych ubrań w „lumpeksach”? No to chyba będziecie mogli polubić je jeszcze bardziej, bo jak się okazuje znalezienie wyjątkowego ciucha, jest całkiem realne. Przekonała się o tym pewna Brytyjka, która dwadzieścia lat temu kupiła w sklepie typu second-hand bardzo elegancką suknię. Jak twierdzi „nowa” właścicielka, sukienka miała być kreacją na pewien bal. Z różnych powodów ubranie spędziło jednak prawie dwie dekady w czeluściach szafy. Dopiero niedawno kobieta zobaczyła zdjęcia z wyprawy Księżnej Diany i Księcia Karola do Bahrajnu. Suknia, w którą ubrana była Lady Di, bardzo przypominała tę, którą Brytyjka kupiła w 1994 roku!

Autentyczność kreacji potwierdza jej projektantka Elizabeth Emanuel, a dom aukcyjny Kerry Taylor już szykuje się do wystawienia sukni na sprzedaż. Według ekspertów cena sukni na zaplanowanej na 10 grudnia aukcji może sięgnąć od 60 tys. do 100 tys. funtów.

Przy okazji wyjaśniło się też jakim cudem ekskluzywna kreacja znalazła się w sklepie z używaną odzieżą. Potwierdzono, że po wizycie nad Zatoką Perską Diana przekazała ją Hereford w zachodnim hrabstwie Herefordshire.