Streetfood ze starych materacy na ulicach Paryża

kanapka, materace

Recykling w najlepszym wydaniu. Stare, zniszczone materace znalezione na przedmieściach Paryża, francuska artystka Lor-K zmieniła w fantastyczną kolekcję „Eat Me” przedstawiającą gigantyczne, streetfoodowe jedzenie.

Lor-K wykorzystuje porzucone przedmioty do tworzenia rzeźb na ulicy. Odnajduje je i odtwarza bezpośrednio w miejscu odkrycia podkreślając to, że obiekt i przestrzeń są od siebie zależne. Każda jej kreacja jest wyjątkowa i niepowtarzalna, a w procesie powstawania sztuki często uczestniczą także jej fani. Tym razem postanowiła wykorzystać porzucone materace, które przerabiała na miejscu i pozostawiała je tam, gdzie leżały.

pizza, recykling

Dzięki artystce z ulic miasta zniknęły brudne, niepotrzebne nikomu części łóżek, a pojawiły się kolorowe, przyciągające wzrok ogromne i mięciutkie kanapki, pizze, gofry, elementy sushi, które dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach.

streetdfood z materacy

Artystka nie stworzyła kolekcji tylko i wyłączenie ze względu na względy estetyczne. Jest to również metafora możliwości wykorzystywania odpadków, niepotrzebnych części (zarówno jedzenia, jak i przedmiotów) po to, by stworzyć coś zupełnie nowego i pięknego.

sushi, recykling

recykling materace

materac, recykling

materac, recykling

recykling, materace

156 komentarzy

Dodaj komentarz