Stephen Dorff dołączył do obsady „True Detective”

foto: Merrick Morton/Universal Pictures

Aktor, znany z takich filmów, jak „Somewhere”, „Blade” czy „Immortals”, pojawi się w trzecim sezonie serialu HBO „True Detective”, obok Mahershali Aliego i Carmen Ejogo.  Informację o obsadzeniu Dorffa podał portal Deadline, ale potwierdzili ją już twórcy serialu.

Trzeci sezon stworzonego przez Nica Pizzolatto serialu „True Detective” ma opowiadać historię makabrycznych zbrodni w samym sercu znajdujących się w centrum USA Gór Ozark. Będzie rozgrywał się w trzech oddzielnych sekwencjach czasowych na przestrzeni 30 lat. W głównej roli wystąpi Mahershala Ali, który zagra Wayne’a Haysa, detektywa ze stanu Arkansas. Stephen Dorff ma wcielić się w Rolanda Westa, śledczego, który wraz ze swoim partnerem przez lata boryka się z niemożliwą do rozwiązania sprawą, a Carmen Ejogo zagra nauczycielkę dwójki zaginionych w stanie Arkansas dzieci.

Serial „True Detective” (w Polsce wyświetlany pod nazwą „Detektyw”), zadebiutował na początku 2014 roku i z miejsca stał się wielkim sukcesem, w głównej mierze dzięki scenariuszowi i świetnemu aktorstwu. W rolach partnerów-detektywów w pierwszym sezonie wystąpili Woody Harrelson i Matthew McConaughey. W drugim natomiast, niezwiązanym zupełnie fabularnie z poprzednim, zagrali Colin Farrell, Vince Vaughn, Taylor Kitsch i Rachel McAdams.

Dodaj komentarz