SPEKTAKL TANECZNY RED BULL FLYING ILLUSION PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

Minzy and Benny perfoming in the Show Red Bull Flying Illusion at the Zenith de Paris, France on November 4th, 2016 // Little Shao/Red Bull Content Pool // P-20161105-00075 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Widowisko jest unikalnym połączeniem tańca współczesnego, iluzji, muzyki i projekcji 3D. Dwunastka najlepszych tancerzy mierzy się w walce dobra ze złem. W listopadzie spektakl będzie można zobaczyć w Warszawie.

Red Bull Flying Illusion to nowe show czterokrotnych mistrzów świata w breakdance, grupy Flying Steps. Nawiązując do odwiecznej walki dobra ze złem, najlepsi tancerze rzucą wyzwanie wyobraźni publiczności swoimi tańcem obejmującym power moves, popping, locking oraz hip-hop. Kombinacja zapierających dech w piersiach ruchów z niesamowitymi iluzjami oraz fantastyczną scenerią przekracza wszelkie taneczne granice. Zainspirowane światowym sukcesem Red Bull Flying Bach, na który bilety w Polsce wyprzedały się błyskawicznie, nowe widowisko zapewni widzom niezrównane emocje i doznania dzięki połączeniu elementów tańca ulicznego, iluzji, muzyki i projekcji 3D.

„Spektakl Red Bull Flying Bach udowodnił, że warto próbować nowych rzeczy” – mówi Vartan Bassil, założyciel grupy Flying Steps i dyrektor artystyczny nowego show. „Gdziekolwiek się pojawialiśmy, bilety na nasze widowisko zostawały szybko wyprzedane (…). W ramach Red Bull Flying Illusion ponownie wkraczamy na nowe terytorium, jednocześnie idąc o krok dalej. Już nie możemy się doczekać reakcji publiczności”. W 12-osobowej grupie znaleźli się najlepsi tancerze świata, z których każdy jest mistrzem w swojej dziedzinie. Ścieżka dźwiękowa, którą skomponowali producenci z Berlina Ketan i Vivan Bhatti, obejmuje elektroniczne bity hip-hopowe oraz muzykę 34-osobowej orkiestry symfonicznej. Scenografię zaprojektował Jeremias Böttcher, który przy współpracy z grupą artystyczną Pfadfinderei stworzył niesamowite projekcje 3D.

O FLYING STEPS

Flying Steps to jedna z odnoszących największe sukcesy ekip na światowej scenie tańca ulicznego. Ich zapierające dech w piersiach występy i niepowtarzalne choreografie od lat wzbudzają podziw publiczności. Grupa powstała w 1993 roku w Berlinie z inicjatywy Vartana Bassila i Kadira “Amigo” Memisa, a jej specjalność to b-boying oraz popping i locking. Flying Steps mają na swoim koncie kilka wygranych mistrzostw świata, w tym Battle of the Year oraz Red Bull Beat Battle.

W 2007 roku założyli Flying Steps Academy, która zapewniła im doskonałą przestrzeń do mentoringu i szkolenia nowego pokolenia ulicznych tancerzy. Wiosną 2013 roku, w ramach obchodów 20-lecia grupy, w samym sercu Berlina powstała nowa akademia o powierzchni 700 m2, dzięki której kolejni tancerze dostali szansę uczenia się od najlepszych. Za sprawą Red Bull Flying Illusion członkowie Flying Steps łączą dwa światy, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego – a mają w tym już pewne doświadczenie. Ich poprzednie show Red Bull Flying Bach, prezentowane w Polsce w 2013 r., stanowiło mieszankę kultury ulicznej i sztuk pięknych przy akompaniamencie muzyki Jana Sebastiana Bacha. Spektakl sprawił, że świat muzyki klasycznej dosłownie stanął na głowie, i na przestrzeni trzech lat wzbudził zachwyt ponad 200 tysięcy widzów. W 2010 roku Red Bull Flying Bach otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci German ECHO Classic Special Award.
Serial dokumentalny ukazuje życie sześciu tancerzy z Flying Steps zobaczyć można na Red Bull TV.

RED BULL FLYING ILLUSION
PIĄTEK 3 LISTOPADA godz. 20:00 (PREMIERA)
SOBOTA 4 LISTOPADA godz. 16:00
HALA TORWAR, ŁAZIENKOWSKA 6A, WARSZAWA

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ BILETY NA www.redbullflyingillusion.pl