Czy słuchacie kobiet? Nowe narzędzie Spotify pozwoli sprawdzić to bardzo dokładnie

Czy zamiłowanie do kobiecych lub męskich wokali to jakaś forma dyskryminacji czy raczej kwestia gustu? Na pewno spotkaliście się przecież z opinią, szczególnie wśród znajomych, że „zdecydowanie wolą kobiece głosy” lub „chyba jednak słuchają na co dzień więcej facetów”. Każdego jednak na pewno ciekawi, jak to wszystko wypada procentowo. Spotify we współpracy ze znaną alkoholową marką Smirnoff pozwala to teraz określić, i to w parę sekund. My sprawdziliśmy.

Narzędzie nazywa się po prostu Smirnoff Equalizer i można z łatwością podłączyć go do swojego konta. Sprawdza nie tylko stosunek artystki kontra artyści, ale także pozwala stworzyć bardziej zrównoważoną płciowo playlistę, podsuwając muzyczne typy. Poniżej screen z naszego testu, który wskazał 59% mężczyzn vs. 41% kobiet, co, jak się okazuje, jest w dalszym ciągu „lepszym wynikiem niż średnia”.

Smirnoff Equalizer pojawił się oczywiście z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, jako przedłużenie istniejącej już wcześniej kampanii „Equalizing Music”, mającej na celu promocję równości płci w świecie muzyki. Wzięła w niej udział amerykańska artystka DJ Honey Dijon.

Spotify przypomina przy okazji, że żaden z 10 najczęściej słuchanych utworów w 2017 roku nie był wykonywany przez kobietę. Dzięki prostej aplikacji (dostępnej TU) można choć odrobinę przesunąć tę niedorzeczną skalę i nie tracić całej masy świetnej muzyki. Polecamy.

272 komentarze

Dodaj komentarz