Single Shot. Przyjdź na weekend otwarcia Galerii IFF!

Pod koniec listopada 2016 roku, a konkretniej – 26 i 27 listopada –  rozpocznie swoją działalność nowa Galeria Instytutu Fotografii Fort w Warszawie. Podczas otwarcia zaprezentowana zostanie wystawa SINGLE SHOT składająca się z 30 pojedynczych kadrów różnych autorów. Każde zdjęcie opowiada osobną historię, a całość wystawy ma pokazać rozdźwięk między fotografiami, a ich opisami. Tekst, który nie współgra z przedstawionym obrazem otwiera na wiele interpretacji, budzi niepokój i składania do przedefiniowania znaczeń.

plakat-single-shot-ok3

 

Fundacja Instytut Fotografii Fort ma jasno określony cel. Będzie promować fotografię i oferować młodym twórcom wsparcie w Polsce, a także za granicą. Twórcy projektu prowadzą programy stypendialne dla fotografów i wydają książki (w czytelni znajduje się już ponad 900 tytułów książek o fotografii).

 

Artyści przedstawiający fotografie na wystawie:

Anita Andrzejewska
Robby Cyron
Kuba Dąbrowski
Przemek Dzienis
Paweł Fabjański
Mariusz Forecki
Jacek Fota
Dominika Gęsicka
Paweł Jaszczuk
Monika Kmita
Jacek Kołodziejski
Zuza Krajewska
Adam Lach
Diana Lelonek
Michał Łuczak
Igor Omulecki
Maciej Nabrdalik
Chris Niedenthal
Adam Pańczuk
Jacek Piotrowski
Bart Pogoda
Jacek Poremba
Maksymilian Rigamonti
Michał Siarek
Filip Skrońc
Michał Szlaga
Ilona Szwarc
Tomasz Tomaszewski
Magda Wunsche
Łukasz Ziętek

plakat-single-shot-ok

Weekend otwarcia Galerii IFF – 26-27 listopada:

Podczas weekendu otwarcia organizowane są warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7–13 lat. Dzięki zabawie połączonej z nauką dzieciaki będą mogły poznać ważne i podstawowe zagadnienia z zakresu fotografii tradycyjnej, a także optyki. Będą mogły także dowiedzieć się jak działają aparaty analogowe, czym jest klisza, a także wykonają camerę obscurę z pudełka po zapałkach.

Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Jednorazowy koszt wynosi 25 zł za osobę. Odbędą się w sobotę o godzinie 12.00 i niedzielę o godzinie 14.00.

Dodaj komentarz

-->