Samsung zatrudnił znanego kompozytora, żeby napisał ścieżkę dźwiękową dla pralki

źródło: Samsung

Michael Nyman, kompozytor muzyki do takich filmów, jak „Gattaca – szok przyszłości”, „Król Olch” i „Człowiek na linie” oraz przede wszystkim laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Fortepianu” Jane Campion wziął udział w niezwykłej reklamie. Zgodził się bowiem napisać muzykę do trwającego 66 minut rodzinnego cyklu prania, który promuje właśnie Samsung w swojej nowej pralce. 

Sama idea bardzo mnie zaintrygowała – stworzenie ścieżki dźwiękowej do czegoś tak wizualnie powtarzalnego i prozaicznego. Jako kompozytor muzyki filmowej zazwyczaj sugeruję się tym, co widzę na ekranie i tworzę własną interpretację dźwiękową. Tu wyzwanie było inne – chodziło o wynagrodzenie przyziemności i wzmocnienie tego hipnotycznego procesu – powiedział kompozytor w wywiadzie dla The Guardian

Film „Pralka” najpierw, 5 grudnia, będzie miał uroczystą premierę w brytyjskim Leicester Square’s Cineworld Theatre, a dzień później dostępny będzie za darmo na YouTube. Zarezerwujcie więc godzinę – zapowiada się intrygujący seans. Widać to już w zwiastunie: