Są nowe informacje o Ataribox – Linux, gry z innych platform i cena poniżej tysiąca złotych

źródło: Atari

O tym, że Atari zapowiada swoją nową konsolę pisaliśmy całkiem niedawno. Wtedy jednak informacje ograniczały się do wyglądu, inspiracji projektantów i liczby portów. Teraz wiadomo trochę więcej. Ataribox rozgrzewa w końcu wszystkich – firma ujawniła, że aż 90 tysięcy fanów zarejestrowało się do newslettera w oczekiwaniu na nowe informacje o tym ciekawie zaprojektowanym pudełku. 

Konsola ma być napędzana specjalnie zaprojektowanym dla niej procesorem AMD oraz kartą graficzną Radeon. Nie podano na razie żadnych liczb, ale firma mówi o „pełnym efekcie komputera PC w twoim telewizorze”, co może sprowadzać się do hybrydy typu Steam box.  

Wiadomo też, że Ataribox ma pracować na Linuxie, korzystać ze streamingu, aplikacji, mediów społecznościowych i mieć w pełni funkcjonalną przeglądarkę. Zgodzimy się, takich urządzeń jest na rynku mnóstwo, ale w przypadku tego zadziałać ma magia Atari – ta „retro konsola” ma być dostarczana z pakietem klasycznych gier, ale być też otwarta na tytuły z innych platform.

Zdradzono też cenę urządzenia. W zależności od konfiguracji ma kosztować od 249 do 299 dolarów (900 – 1100 złotych) i pojawić się na rynku wiosną 2018 roku. 

źródło: Atari

źródło: Atari

źródło: Atari

348 komentarzy

Dodaj komentarz